MDNA

Start saving your pennies now. People spend $300 on crazy things all the time, things like handbags. So work all year, scrape the money together and come to my show. I'm worth it.


Yukarıdaki cümleler, Madonna tarafından MDNA Tour'un başlangıcında söylendi. "I'm worth it" kısmının ne kadar doğru olduğunu gözlemlemek ise bugüne kısmetmiş.


Madonna konserini, sadece bir canlı performans olarak ele almak mümkün değil, çünkü dikkate alınması gereken pek çok unsur bulunuyor. Konseri canlı performans, dans şovu, görsel şov ve ışıklar olarak ele alacak olduğumuzda bunlardan her birinin tek başına şaheser niteliğinde olduğunu söyleyebilirim. Hepsi bir araya geldiğinde tam bir Magnum Opus çıkıyor ortaya.

Öyle ki, Hyde Park, O2 Arena gibi yerlerde gerçekleşecek konserlerde, bu ülkelerdeki izleyicilerin hissedeceği duygular ve içinde bulunacakları atmosferi, belki de tamamen aynı şekilde buradaki izleyicilere yaşatabiliyorlar.

Ya her şeyi bir kenara bırakalım, 53 yaşındaki bir insan, 1 saat 45 dakika boyunca durmadan çeşitli performanslara imza attı, aralıksız dans etti. Bu bile yeter "I'm worth it" lafının kanıtı olarak.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...