"Adidas is All In" Kampanyası


Adidas, bugün itibariyle dünya çapında devasa bir kampanyaya başlatıyor. 2008'den beri Kanada merkezli Sid Lee reklam ajansıyla çalışan Adidas, bu Çarşamba, sadece saatler önce başlattığı yeni kampanyasıyla tahminimce çok ses getirecek. "Adidas is all in" adı verilen reklam kampanyası, ilginç bir şekilde Adidas'ın bütün ürünlerini tek bir şemsiye altında toplayarak tüketiciye sunuyor. Kampanyanın ana temasını ise "Yaptığın işe duyduğun tutku. Bu tutku sayesinde her şeyini ortaya koyabilirsin." gibi bir slogan çevresinde oluşturulmuş.

Kampanya kapsamında 30, 60 ve 120 saniyelik videolar yayınlandı; bu videolardan 120 saniyelik olanı sadece dijital mecrada var; ancak paylaşılma tahminleri doğru çıkarsa oldukça yüksek bir izlenme oranına sahip olacaktır diye düşünüyorum. Efsanevi şarkı ise Justice'in yeni çıkacak albümünden Civilization.

Adidas’ın bir kez daha yaşam tarzı ve duygular üzerinden reklam kampanyası başlatması oldukça yerinde bir karar gibi gözüküyor; sadece sporculara yönelik olmadıklarını defalarca vurguluyorlar. Kaldı ki, tutku ve all in teması da sadece sporculara özgü bir şey değil, iş dünyasından eğitime dek her yerde kullanılabilecek bir konsept.

Kampanyanın, Adidas basın bültenine göre kendi tarihlerindeki en geniş kapsamlı ve bütçeli kampanya olduğunu da belirtelim. Zaten Türkiye’de de sadec e 250 kişinin davetli olduğu özel bir partiye Moloko vokalisti Roisin Murphy’i getirmeleri de bunun bir ispatı olsa gerek.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...