Avrupa ve Türkiye'de Dijital Sektör - comScore 2010 Raporu

comScore, Avrupa'da dijital sektörün 2010'daki durumunu incelediği raporu bugün itibariyle yayınladı. Renin Canbolat'ın paylaştığı rapora şu adresten ulaşılabiliyor ancak indirebilmek için şirket ya da üniversite uzantılı bir e-mail adresine sahip olmanız lazım. Bu nedenle de geçici olarak Scribd'den paylaşmayı uygun gördüm; raporu aşağıda bulabilirsiniz.

2010'da yeni medyayı tüm yönleriyle ele alan rapor, sektörle ilgili güvenilir istatistiklerden yararlanmak için birebir. Türkiye de 2010'da yeni medyanın yükselişinin yansımalarına da raporda rastlayabiliyorsunuz. Facebook'tan grup kampanya sitelerine dek sektörün farklı dalları oldukça başarılı bir şekilde ele alınmakta.

Raporu hazmetmek zaman alacağı için üzerine yorum yapmayı henüz tercih etmiyorum.

ComScore 2010 Europe Digital Year in Review

World Press Photo Contest

Dünya çapında gerçekleşen, dünya basın fotoğrafları yarışmasının sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Toplamda 108,059 başvurusu olan yarışma sonucunda 9 kategori altında 56 fotoğrafın yarışmada derece aldığı belirtildi. Boston.com, bu fotoğraflardan 26'sına yer veriyor; fotoğrafların tamamına ulaşmak için ise World Press Photo Contest'in websitesine bakabilirsiniz.

Yılın fotoğrafı olarak Afganistan'lı bir kızın fotoğrafı seçilmiş durumda, bahsi geçen fotoğraftan başlamak üzere, dikkatimi çeken fotoğrafların birkaçına burada yer vereceğim.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...