Obama'ya Sorular

Obama'nın State of the Union konuşması Youtube'dan yayınlandı; bundan daha önemlisi ise geçtiğimiz senelerin aksine bu sene, Obama'nın kendisine Youtube üzerinden yöneltilecek sorulara cevap verecek olması. Televizyonda sosyal medya konuşan Melih Gökçek'in üzerine cuk oldu bu; Melih Gökçek'in de Obama'dan üstün olduğunu görmüş olduk bir nevi diyebilir miyiz hatta?:)


Obama'ya soruları şu adresten sormak mümkün:


http://www.youtube.com/worldview?utm_source=Ticker&utm_medium=EL&utm_campaign=1_25
Oatmeal - Tumblr

Bu sabah Reader'ımda Oatmeal'ın son postunu okurken (ki kesinlikle tavsiye ediyorum; aşağıya da bir örneğini koyacağım) Tumblr'a da bir gönderme yaptıklarını fark ettim. Tumblr'ın downtime problemi yaşadığı herkesçe bilinen, 2010'da bolca dalgaya alınmış bir mevzu. Oatmeal da 2010'a geri dönüp bakarken bunu ele almış ve Tumblr'la dalga geçerek aşağıda görmekte olduğunuz görseli hazırlamış downtime'da gösterilmesi amacıyla.


Tumblr'ın kendi downtime görseli:


Oatmeal'ın önerdiği görsel:

Tumblr ise bu öneriyi oldukça ciddiye almış ve sitenin kapalı kaldığı zamanlarda bu görseli kullanmaya karar vermiş gibi görünüyor. Bu konuda feyz alınabilecek örnek bir Tumblr sayfası için:
http://www.tumblr.com/503.html

Sosyal Medya'da Pazarlama

HubSpot'ta yayınlanan, aşağıda görebileceğiniz infographic, sosyal medyada pazarlamaya ayrılan bütçeleri, paraların hangi mecralara akıtıldığını gösteriyor. Bu konuda farklı farklı veriler ve araştırmalar olduğu için kesin olarak birine güvenmek pek doğru değil; ancak verilen sayıların birbirine yakın olduğunu da akılda bulundurmakta fayda var.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...