TED'de Konuşmak İster misiniz?

Son zamanlarda gördüğümüz dahiyane fikirlerin önemli bir kısmını bize sunan bir oluşum olan TED, sözü şimdi de takipçilerine bırakıyor.

California'da gerçekleşecek TED 2012'de sahneye çıkan isimlerden biri olmak mümkün; ancak tabi ki zorlu bir süreçten geçmeniz gerekiyor.


Kendi bloglarından yapılan açıklamaya göre sürece dahil olmak için öncelikle fikrinizi anlatan bir dakikalık bir videoyu Youtube ya da Vimeo'ya yükleyerek başvuru formu ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Seçilen katılımcılar ise jüri önünde performans sergileyecek ve en beğenilenleri TED websitesine yüklenerek oylamaya açılacak. Oylamayı kazanan kişi ise TED sahnesine çıkacak.

Chris Anderson, uzun bir süredir TED'in aşırı elitist bir grup insandan oluştuğu fikrini yıkmaya çalışıyordu. Videoların websitesine konmasıyla başlayan sürece en son halka olarak ise insanların fikirlerini paylaşabildiği forumları eklediler. Son girişimleri, jürinin üzerine büyük bir yük eklese de küratörlerin işini bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır. Sonuçta TED'de sahneye çıkacak insan bulma problemini giderme konusunda önemli bir hamle olacak.

Konuyla ilgili Mashable'da çıkan makaleye de göz atmakta fayda var.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...