Nerede Kalmıştık?

Uzun bir süredir bu temada, düzenli olarak blog yazamıyordum. Normal blog girdilerine geri dönmeden önce bu süreci kısaca anlatmamda fayda var sanırım.

- Birkaç ay önce Blogger üzerinde host edilen yigitardaturkoglu.com adresine girişler engellendi. Bunun blogun içeriğiyle bir alakası yoktu, sebebine aşağıda değiniyorum.
- Zaten yoğun bir dönem geçiriyor olduğum için problemle ilgilenemedim. İlgilendiğim zaman ise problemi çözme başarısına erişemedim ne yazık ki.
- Bunun üzerine blog yazmaya Tumblr üzerinden devam edeyim dedim. Buradaki temayı olduğu gibi bırakarak .com adresini Tumblr'a taşıdım.
- Ancak Tumblr, mikroblog hedefleyenler için oldukça verimli bir platform olmasına rağmen; kapsamlı içerik girenleri sıkıntıya düşürebilecek bir yer. Haliyle Blogger'a geri dönme arayışım başladı.
- Çözüm bulabilme amacıyla hizmet aldığım yeri değiştirerek .com adresini askıya aldım; .net uzantılı yeni bir domain aldım.
- Ancak yeni domainin ayarları için de 1 hafta bekledikten sonra başarılı olamadığımı fark ettim. Bu noktada Tancan Fümen ve Timuçin Kavel Gelici yardıma koştu, sorunu nasıl düzeltebileceğimi anlattılar; bugün itibariyle de blogun sorunlarını çözmüş bir şekilde karşınızdayım. (Problem ise şu: Blogger'ın bazı ip adresleri Türkiye'den bloklu durumda; bu blog da o ip üzerinde yer aldığı için Türkiye'den açılmıyor. Alternatif bir ipye yönlendirme yaptığınızda ise hiçbir sorun yokmuş gibi hayatınıza devam edebiliyorsunuz).
- Ancak blog adresi bundan sonra .net uzantılı olacak. İkinci olarak ise yer yer problemlerle karşılaşabilirsiniz, bazılarını ben yaratıyor olacağım, bazılarından ise haberim bile olmayacak. Bu nedenle karşılaştığınız problemleri benimle paylaşırsanız çok sevinirim.


Peki son 6-7 ayda benim hayatımda neler oldu?

- Okuldaki uzatma seneme girdim; zorla olsa da ilk dönemi geçtim, bahar döneminin ders programı ise aşağıda, gerçekten çok eğlenceli. Bir aksilik olmazsa Haziran ayında mezuniyetimi de göreceğim.
- Temmuz ayında Royal Bank of Scotland insan kaynakları departmanına staj için girdim. Ocak 2011'e dek burada kaldım ve gerçekten çok zevkli, çok eğlenceli bir 6 ay geçirdim; kariyerime bu alanda ilerlemeyi düşünseydim çok daha uzun bir süre kalmaktan da kesinlikle çekinmezdim.
- Ocak sonlarında, kariyer hedefime yönelik bir hamle yaparak Promoqube'a geçtim; bu noktadan sonrasını henüz ben de bilmiyorum.

p.s: Bu da burada dursun.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...