Facebook: 500 Million Users

Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla toplamda 500 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.


Amerika'da sanıldığı kadar güvenilen bir marka olmasa da insanların ilgisini çekmeye devam eden bu siteyle ilgili bir infographic yayınlamanın zamanı gelmiş. Mashable'da yayınlanan infographici Facebakers hazırladı.Youtube: Life in a Day

Dikkatli kullanıcılar, birkaç gündür Youtube'da bir geri sayım yapıldığını fark etmişlerdir. An itibariyle yaklaşık 27 saati kalan bu geri sayım, Youtube'un "Life in a Day" projesi için gerçekleştiriliyor. 24 Haziran'da başlayacak ve 24 saat sürecek bu projede Youtube kullanıcılarının hayatlarının bir parçasını kameraya almaları bekleniyor. Bu videolardan bazıları daha sonra seçilerek birleştirilecek ve bir belgesel oluşturulacak. Bu belgeselin arkasındaki iki isim ise çok tanıdık: Yapımcılığını Ridley Scott'un üstlendiği bu filmi Kevin MacDonald yönetecek.Son bir bilgi daha verelim: Hazırlanan filmin ilk gösterimi, Ocak 2011'de gerçekleşecek olan Sundance Film Festivali'nde yapılacak. Filmde kullanılan videolara sahip 20 katılımcı bu festivale davet edilirken, film Sundance Film Festivali'yle aynı anda Youtube'dan gösterime sunulacak.

User-generated content'in önemini konuşmaya gerek bile yok, bu projenin ne kadar ilgi çekeceğini ve daha da önemlisi nasıl tepki alacağını çok merak ediyorum.

Çoh İlginç Ya

Habervaktim ile Vakit arasındaki organik bağa rağmen bilginin "edindiği bilgilere göre", "biz bu haberi merakla bekliyoruz" gibi ibareler kullanılarak sunulmasına mı gülsem, kullanılan renk/punto ilişkisine mi değinsem, yoksa sadece internet sitesine giriş sayfası koyup böyle bir duyuruda bulunmalarına mı şaşırsam.


Yarın ne sunacaklarını merak ettim mi? Kesinlikle evet. Şu tarza rağmen insanları meraklandırmaları hedeflerine ulaştıklarını gösterir mi? Bilemiyorum.

*The* Antenna Issue

Kaşınıyorlar sanki?
Sansüre Karşı Yürüyüş

Biz bugün saat 17.00'de Taksim'deydik. Siz neredeydiniz?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...