VuvuzzzzzzMaysa'yı Arıyoruz

Geçtiğimiz günlerde sevdiğim bir arkadaşımın kedisi Mecidiyeköy Dereboyu Caddesi civarlarında kayboldu. Fotoğrafı ve ilanı paylaşıyorum, umarım okuyanların bir yardımı dokunur.


İstanbul Mecidiyeköy Dereboyu Caddesi'nde 21 Haziran 2010 sabahı gri parlak renkli, yeşil gözlü, yalnız fotoğraftaki pembe tasması düşmüş olan 10 aylık yavru kedi kayboldu. Kayıp kediciğin ismi Maysa ve çok cana yakın, hafif toplu ama çok iri olmayan bir dişi. Ekmek en sevdiği yemek. Pisiciği bulan ya da görenlerin 0532 651 29 45 / 0536 234 03 52 / 0505 224 82 02 / 0 212 216 11 93 nolu telefonlardan haber vermeleri önemle rica olunur!

Wimbledon 2010 #1

Biz Wimbledon 2010'u Nadal için takip ediyor, turnuvada olası bir Nadal - Federer karşılaşması yaşanmasını heyecanla bekliyorken bambaşka bir rekor kırıldı.


Dün başlayan John Isner - Nicholas Mahut karşılaşması 3 saat sonra bugüne uzadı. An itibariyle 5. sette sonuç 53 - 53, maç 9 saati aşkın bir süredir devam ediyor. Sadece 5. set bile tek başına en uzun tenis maçı rekorunu kırmakta. Adamlar inatla oynuyor.


Maç NtvSpor'da hala yayında, takip etmek isteyenler için bildiriyoruz.


Güncelleme: 5. setteki 59 - 59'luk skordan sonra hakemler maçın yarın devam edeceğini açıkladı. Böylece maç 3. güne uzadı.

Geride Kalanlar

Bir süredir hiçbir şey yazmıyordum, bari hayatımdan yazarak geri dönüş yapayım. Baştan uyardım.

Geride kalan 3.5 ay, hayatımın en yorucu dönemlerinden birine sahne oldu. Özellikle de okul hayatı, ömrümden ömür götürdü diyebilirim. Yıllar önce geride bırakmam gereken zor bir dersi bu döneme sıkıştırmam; üzerine de bölümün en ağır yüklerinden biri olan, bitirme projesine girişmem derken nefes alamayacak hale geldim. Bu süreye gücüm yetseydi ve fırsat bulabilseydim para kazanma imkanları da eklerdim elbette ama olmadı olamadı.

Sonuç olarak, hiç ummadığım bir şekilde gücüm yetti bu dönemi kurtarmaya. Arada sigaraya da başlama gafletinde bulundum. 21 yıl dayandıktan, nefret ettikten sonra böyle bir dönüş yaşamış olmaktan utanıyor olsam da yapacak bir şey yok. Bünyem henüz nikotine doymadığı için de pofur pofur içiyorum ne yazık ki.

Notlarıma da aşağıdan ulaşmak mümkün, bence böyle bir dönem için oldukça başarılı.

Geride kalan 3.5 ayın - ruh sağlığıma yaptığı etkiler dışındaki - en büyük olumsuz etkisi, dersler ve minimum sosyal hayat dışında hiçbir şey yapmaya vakit bulamamış olmam sanırım. Avaz aksadı, stajlar aksadı, insan ilişkileri zayıfladı ve ne yazık ki kendimi geliştirmeye pek fırsat bulamadım. Normalde Google Reader'da günlük olarak içerik tüketimi yapan birisiyim ve şu anda Reader'da kaç bin girdi biriktiğini tahmin bile edemiyorum. Kaçırılan trendleri yakalamak mümkün değil, makaleler için ise elimden geleni yapacağım kesin.

Bir yandan da staj - iş arayışları devam ediyor. Burada bahsetmek doğru olmaz elbette; umut beslediğim yerler var demekle yetineyim. Ancak sanırım en azından Temmuz başına kadar dinlenmeyi tercih edeceğim şu an için. Dinlenmekten kastım da dizi/film seyretmek, uyumak ve doktorlarla işlerimi halletmekten ibaret. Gerçek bir tatil ufukta gözükmüyor olabilir şu anda.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...