Nike - Write The Future

Dünya Kupası'na sayılı günler kalmışken (ve bu akşam Şampiyonlar Ligi final maçı yayınlanacakken) Nike'ın uzun zamandır beklenen reklamları da piyasaya çıktı. Daha reklamlar yayınlanmadan önce yaptığı ön promosyonla beklentiyi yükselten markanın reklamlarını beğenmemek gerçekten de imkansız.

Açıkçası Adidas'ı benden biri (bkz: Lovemark) Nike'ı ise çok agresif gören birisi olarak yine önyargıyla yaklaştım. Markanın agresifliğini yansıtmaya devam etse de gerçekten çok başarılı, takdir edilesi bir reklam olmuş.

Ajansı Wieden Kennedy Amsterdam olan reklam filmini ise çok iyi tanıdığımız bir isim yönetiyor: Alejandro González Iñárritu

Reklam televizyonda ilk olarak bu akşam yayınlanacak. 
Bu da Behind the Scenes seyretmek isteyenler için geliyor:


Nike Write the Future Ad Campaign Behind The Scenes from The Final Third on Vimeo.Lost: Finale Adım Adım

Lost'un 3 saatlik final bölümüne sadece birkaç gün kalmışken (hatırlatalım: Pazar gecesi yayınlanacak) pek çok internet sitesinde hangi soruların cevaplanıp hangilerinin cevaplanmadığı ve hangilerinden umudu kesmemiz gerektiği hakkında listeler oluşturulmakta.

Bu listelerin benim gördüğüm kadarıyla en başarılılarından birini de Jezebel.com yapmış. Final bölümünü seyretmeden önce ne nedir gibisinden zihin açmak istiyorsanız oldukça yerinde bir tercih olacaktır.

The Meaning of Life

Aşağıdaki video, TED tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Nazi döneminin toplama kamplarından kurtulmuş olan Viktor Frankl'ın konuşması, motto yapılabilecek sözlere de sahip.

"We have to be idealists, in a way, because then we'll wind up as the true, the real realists." If we take Man as he his we make him worse but if we take man as he should be, we make him capable of becoming what he can be." - Goethe


Facebook'taki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende?

Uzun zamandır dönen tartışmalardan haberdarsınızdır: Facebook'un güvenlik ayarlarında yaptığı son değişiklikler ilk aşamada bütün bilgilerinizi kullanıma açmaktaydı. Zaten kullandığınız uygulamalar üzerinden bu bilgilerin dışarıya açılması gibi bir durum söz konusuyken üzerine böyle bir şeyin eklenmesi de sıkıntı doğurmaktaydı.

Haberi olmayanların da haberi olsun elbette: Facebook güvenlik ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor tekrardan.

Biraz önce fark ettiğim şu kod ise Facebook güvenlik ayarları sayfanızdayken ayarlarınızı tarıyor ve bilgilerinizin nereden sızabileceğinin analizini yapıyor. Ne kadar güvenilir olduğunu bilemesem de bana oldukça işe yarar bir araç gibi geldi kendisi. Denemekte fayda var.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...