Doğa İçin Çal 2: Uzun İnce Bir Yoldayım

Birkaç istisnai müzisyen dışında mükemmel bir video olmuş; eskisini beğenenler yerlerinde titreyecek diyebilirim.
Chavez ve Twitter: Nereden Nereye

Bir zamanlar şu sözleri sarfetmiş olan adamın şimdi Twitter hesabı var.


Respect.
İzmir Katili: Bir Facebook Trajedisi

Son günlerin en önemli olaylarından birinin farkındasınızdır muhtemelen: İzmir'de 3 gün üst üste 3 kadını öldüren adam, bugün itibariyle yakalandı.

Olayın kendisi de incelenmeli elbette; özellikle de 1995 sonrası doğumlu nesil büyüdüğü zaman nelerle karşılaşacağımızı endişeyle merak ediyorum şahsen. İzmir'de yaşanan olay ise, başka boyutlarda trajikomik yansımalarla karşımıza çıktı.
 
Katilin robot resmi (ki o robot resim de bir yanıltmacaymış sadece) Facebook üzerindeki bir grupta, Facebook'taki bir şahsiyete benzetilerek oldukça enteresan geçen saatlerin başlangıcı yapıldı. Bahsi geçen kişi 100'den fazla mesajı ifşa etti; screenshotlardan görebildiğimiz kadarıyla kendisine bir ara 360 arkadaşlık isteği gönderilmiş ve daha neler vardır tahmin edemiyoruz. Bu davranışlar daha önceki nesillerde de var mıydı; yoksa muhteşem bir nesil mi yetişiyor? Seri katillere aşık olma / şefkat besleme davranışının Türkiye'de de yansımasını görmek oldukça ilginç oldu elbette.

Screenshotlardan birkaçını paylaşıyorum; tamamına da bahsi geçen kişinin herkese açtığı albümden ulaşabilirsiniz.Expositions #13

Uzun zamandır ihmal ettiğim bir serinin son halkası ile karşınızdayım. 12. Expositions'ı Eylül başında yapmışız. O zamandan bugüne dek ben ev hayatına alıştım, staja girip çıktım, bir sürü işler yaptım; okulun resmi olarak son döneminin bitimine bir aydan biraz daha fazla bir süre kalmışken de bitirme projesinin ortasında bir Expositions çakayım dedim.

Geçtiğimiz aylarda bir sürü şarkı keşfettim; o yüzden şu anda kaldığım yerden toparlamam imkansız elbette; ama dikkatimi çeken şarkıları Grooveshark üzerinden playlist yapacağım.

Şarkılara açıklama yapmıyorum bu sefer, bazıları tanıdık da gelebilir elbette; ama umarım bilmediğiniz şarkı yüzdesini güzel tutturabilirim.

Buyrun:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...