Nestle ve Halkla İlişkiler

Facebook'ta yabancı arkadaşları olanlar fark etmişlerdir, son günlerde Nestle'ye karşı bir kampanya yürütülüyor. Nestle ürünlerinin boykot edilmesine yönelik olarak devam etmekte olan kampanyanın Nestle Fan Page'ine taşınması ise sosyal medyanın etkisine ve bir halkla ilişkiler rezaletine sahne olmamızı sağladı.

Facebook'ta profil fotoğrafı olarak Nestle'nin logosunun oynanmış bir versiyonunu kullanarak Nestle Fan Page'e yorum atan insanlara karşılık olarak Nestle, Facebook üzerinden bir uyarı yaptı: "Logomuzun değiştirilmiş bir versiyonunu kullanarak mesaj atanların mesajlarını sileceğiz." Sonrasında gelen yorumlardan birkaçını ve Nestle'nin bunlara yorumunu paylaşalım:
Tahmin edileceği üzere fan page kullanıcıları bu isteğe büyük tepki gösterdi; "Burası bizim sayfamız, kuralları biz koyarız" anlayışının sosyal medyada işlemediğinin açık bir kanıtı oldu. Gelen tepkilerin devamında ise Nestle şöyle bir duyuru geçti: "This (deleting logos) was one in a series of mistakes for which I would like to apologise. And for being rude. We've stopped deleting posts, and I have stopped being rude."Ürünleri hakkında süregelen tartışmanın Nestle'nin şu andaki en büyük halkla ilişkiler problemi olduğuna şüphe olmasa da; böyle bir tutum takınıp devamında da müşterilerine hakaret etmesi gerçekten ders alınması gereken bir örnek oldu halkla ilişkiler bakımından.

Tartışmaların yaşandığı Facebook postuna buradan ulaşabilirsiniz.

Earth Hour Bu Gece

2009'daki Earth Hour sırasında dünyada nasıl görüntüler yaşandığını şurada paylaşmıştık. 2010'un Earth Hour'u bu gece gerçekleşecek, Türkiye'nin de dahil olduğu 125 ülkede 20.30 - 21.30 arasında ışıklar söndürülecek.

The Hall'da bir etkinlik de varmış bununla ilgili; ama beni pek cezbetmedi. Sıraevler'den Kanyon ve Boğaziçi Köprüsü'ne dek pek çok yerde ışıklar söndürülecek. Ben aslında en çok, aşağıdaki fotoğrafın Earth Hour başlamadan önce ve başladığı sırada çekilecek versiyonlarını merak etmekteyim.The Street Where Originality Lives

Haftayı Adidas reklamıyla açalım.


Geçtiğimiz hafta yayına girdiğini tahmin ettiğimbu reklam Sid Lee'nin ellerinden çıkmış; Beckham, Snoop Dogg ve daha bir sürü isim göze çarpmakta.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...