Bonobo Yeni Albüm ve The Keeper

Bonobo'nun yeni albümü geliyormuş, benim de haberim yokmuş; bugün öğrendim.

29 Mart'ta albüm çıkıyor, detaylı bilgiyi Avaz'dan alabilirsiniz. Ben ise albümün amiral gemisi olarak nitelendirdiğim şarkıyı paylaşacağım, klibi de bu şarkıya çekmeleri şansıma oldu tabi.
Steps of LifeCollege Girls dikkat çekiyor.

Heineken Italy

Benim Paticik'te gördüğüm; ama şimdi fark ettiğim üzere daha öncesinde Elma-Alt-Shift'te çıkmış olan bir videoyu aynen alıntılamak istiyorum.

Heineken Italy için hazırlanmış olan bu kampanyanın bütün detayları videoda var, ben olsam yine de maçı seyrederdim gibi cüretkar bir iddiada da bulunuyorum, hadi bakalım.
Blog Ödülleri 2010

Seyrettiniz mi?
The Man in the Arena

It is not the critic who counts; not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better. The credit belongs to the man who is actually in the arena, whose face is marred by dust and sweat and blood; who strives valiantly; who errs, who comes short again and again, because there is no effort without error and shortcoming; but who does actually strive to do the deeds; who knows great enthusiasms, the great devotions; who spends himself in a worthy cause; who at the best knows in the end the triumph of high achievement, and who at the worst, if he fails, at least fails while daring greatly, so that his place shall never be with those cold and timid souls who neither know victory nor defeat.

- Theodore Roosevelt.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...