Google Person Finder: Chile Earthquake

Şili'de geçtiğimiz gün yaşanan 8.8 şiddetindeki depremin ardından bir kez daha seferberlik haline geçti dünya biliyorsunuz (ne kadar içten olup olmadığı bu blogun tartışma konusu değil). Google da bu süreçte yardım çalışmalarına destek olma amacıyla Google Person Finder hizmetini Şili depremi için kullanıma sundu.

İngilizce ve İspanyolca hizmete giren sitede depremde kaybolan kişiler hakkında bilgi arayabiliyor ya da bulunan bir insan için bilgi girdisi yapmak mümkün. Şu an itibariyle sitede 4300 kişinin ismi bulunuyor, bu sayı elbette artacaktır; ancak işlevsel bir site olup olmayacağı konusunda şüphelerim bulunmakta.

Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.


Her Gün Bir Link #4

"Let me google that for you" diye pek güzel bir site var biliyorsunuz; bir şey arayıp da Google'a sormayı akıl etmeden çevresine, forumlara falan soran insanları rencide etmek için kurulmuş bir site kendisi.

Benim bugün keşfettiğim site özelliklerinden birisi ise, canlı canlı o sırada ne aramalar yapıldığını göstermesi. Girdiğiniz andan itibaren, site üzerinden yapılan Google aramalarını buradan sırayla görebiliyorsunuz.

Ben çok eğlendim şahsen.

http://live.lmgtfy.com/

Her Gün Bir Link #3

Uzun yazılara az kaldı, aradaki boşluğu doldurmak için bunu koyayım:


Aşağıdaki basın ilanı, McCann Erickson Tel Aviv'in elinden çıkma.
Save or Don't Save

"Inspire me, Now'da" gördüm, pek beğendim.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...