iPad

What this device does is extraordinary. you can browse the web with it. - Steve Jobs


Ben bu konuyu hiç böyle düşünmemiştim, teşekkürler Steve Jobs.

One Minute Platform?

Öncelikle: aboo.


One Minute Platform diye bir şey varmış; kendilerine "Küresel Barış Platformu" adını vermişler; dünyadaki haksızlıklara karşı küresel bir şekilde "One Minute" demeyi planlıyorlarmış.

Bu sözde "platform", 29 Ocak akşamı Sultanahmet'te bir etkinlik düzenliyormuş; Sagopa Kajmer, Mazhar Alanson falan sahne alacakmış.


Neden 29 Ocak?

1-) Geçen sene Erdoğan'ın meşhur One Minute olayı, 29 Ocak akşamında gerçekleşmişti.

2-) Davos, 28 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek; dolayısıyla tam da aynı gün aynı saatlere denk getirip muhtemelen yüksek sesli bir tepki ortaya koymaya çalışacaklar.

Retorik soru, böyle bir şeyin altında sıradan bir platformun olmadığının; yola daha sağlam bir destekle çıktıklarının farkındayız değil mi?

Tabi ilginç bir şekilde adamların sitesini gezerken kendimi 1984 kitabındaki bir karakter gibi hissettim. Barış Bakanlığı falan desem anlaşılır sanırım.

Biraz daha bakındım da, 50 ülke gezdik diyor bu adamlar yahu? Hiç haberim olmadı şahsen, 29 Ocak'tan birkaç gün önce öğreniyorum böyle bir şey olduğunu; çok ilginç doğrusu.

Her Gün Bir Link #2

Linklerin ilkini aylar önce vermişiz, ilginç.


Bu linkteki abimiz, tumblr'da "sanat" icra ettiğini düşünen insanların yapmış olduğu görselleri alıp, bunlarla bir güzel dalga geçiyor; öyle böyle değil ama.

Bir örnek:
"Sand is VERY COMPLICATED."


Stop Cyberbullying!

Benim için imkansız elbette de, çok ilginç bir proje olmuş linkte göreceğiniz şey, bakmaya değer.

2010 İyi Star Wars Yaptı

Nasıl bir promosyon kampanyasıdır arkadaş, dünya Star Wars diye çıldırmaya başladı bir kez daha.

Şikayetçi değilim de, ilginç oldu yani.
Mr Ballmer, Would You Sign My Mac?

Microsoft CEO'su Steve Ballmer beyler, birkaç gün önce Nashville'deki Trevecca Nazarene Üniversitesi'ni ziyaret etmiş. Bu ziyaretin önemli noktası şu: Steve Ballmer'ı görmeye gelen öğrencilerden biri, kendisine MacBook'unu uzatıyor ve MacBook'u imzalamasını istiyor.

O noktada Steve Ballmer'ın verdiği tepki de ilginç tabi, MacBook alınıyor, imzalanıyor ve geri veriliyor; imzanın üzerine ne yazdığını okumak için ise az aşağıya bakmakta fayda var.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...