Be Stupid

Bigu'da çıktı, paylaşmazsam ölürüm.


Diesel'in yeni kampanyası:

İş İlanlarında Yeni Boyut

Bu haberi geçtiğimiz haftalarda bir yerlerde görmüş olabilirsiniz; çünkü TechCrunch'te 29 Aralık'ta çıktı ve paylaşılmış olabilir diye tahmin ediyorum.

CraigsList'te çıkan bu iş ilanında patron bey bir adet sosyal medya uzmanı arıyor; ama bakın nasıl arıyor:


Caprica - 24 - Lost - True Blood - Nip / Tuck

Ocak - Şubat ayları, takipte olduğumuz pek çok dizinin karşımıza çıktığı bir ay olacak. Ele alalım:Caprica, bir Battlestar Galactica spinoff'u. BSG'ye hayran olanların Caprica'ya hayran olmalarını garanti altına almak mümkün değil, çünkü konu BSG'den çok uzak olmasa da anlatımı ve bilimkurgudan uzak yapısıyla bazılarını soğutacak gibi gözüküyor. Ben şahsen takipteyim. Pilot bölümü aylar önce yayınlanmıştı, başlangıç ise 22 Ocak'ta yapılacak. İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.


19 Ocak'ta ise 24'ün 8. ve son sezonu başlayacak. Herkesin "aman öyle dizi mi olur be" dediği; ama tanıdığım herkesin seyrettiği (Amerika'da da en çok seyredilen diziymiş.) 24 için artık bahaneler üretmeyi geçtim diyebilirim. Abartı bir dizi olduğu kesin, yer yer propaganda da yapıyorlar; ama konsept iyi ve güzel aksiyon sunuyorlar. Seyretmemek için hiçbir sebebim yok.

 Bir diğer son sezon haberi ise Lost'tan elbette. Dizinin 6. ve son sezonu 2 Şubat itibariyle başlayacak. Açıkçası son 5 sezonla birlikte kafam o kadar çok karıştığı için hiçbir araştırma yapmadan seyretmeye başlamayı planlıyorum, bir noktada işler çözülecektir umudum var.

Son olarak, çok sevgili dizimiz Nip/Tuck da son aylarına giriş yaptı Ocak'la birlikte. Aralık'ta ufak bir ara veren dizi 7 Ocak'ta geri dönüş yaptı ve yanlış bilmiyorsam 10 bölüm sonra tamamen kalkacak. Şahsen şu ana kadar saydığım diziler arasında bitişine en çok üzüldüğüm dizi Nip / Tuck olacak.


"Bir True Blood vardı n'oldu ona?" diyenleriniz varsa haber verelim: Dizinin 3. ve 4. sezonlarının çekileceği garantilendi. Ancak 3. sezonun yayınlanma tarihi olarak şu anda Haziran 2010 düşünülüyor. 2. sezon ile arada 9 aylık bir boşluk bulunmakta fark edeceğiniz üzere.

Düşünce Gücü ile Entry Girmek

14 Ocak Perşembe oldukça renkli bir gün olacak.


Sabancı Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmanın demosu olarak Armağan Amcalar, beyin dalgalarını kullanarak Ekşi Sözlük'e entry girecek.

Bu akşam gerçekleşecek olan etkinliği canlı canlı seyretmek mümkün. Kaçırmayın.

TEDxReset'e Saatler Kaldı

2010'un beni en çok meraklandıran etkinliklerinden birine sadece saatler kaldı.TED ve TEDx konseptinin neler olduğunu daha önce açıklamıştık. An itibariyle en yakın tarihli, İstanbul'da gerçekleşecek TEDx etkinliği yarın başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da tüm gün sürecek etkinlik beni meraklandırmakta.

Her ne kadar tam ortasında bir finalime kaçacak olsam da, sabahtan itibaren hem kendimi hem de Avaz Avaz'ı temsilen oradayım. Görüşmek üzere.

Star Wars Girls


Felaketmiş bunlar.


Konsepte hayranım, uygulamada Stormtrooper çok başarılı olmuş; Leia ise hiç olmamış bence.Tülay - TÜlay - TÜLay - TÜLAy - TÜLAY

On numara!
User Generated Content FTW

SuperBowl reklam furyasına yavaş yavaş başlıyoruz. Geçen senenin en efsane reklamlarının da buradan çıktığını düşünecek olursak merak etmemek elde değil.

Doritos ilk golü attı. Katılımcıların hazırladığı reklamlardan 6 tanesi seçilecek ve SuperBowl'da yayınlanacak. Ad Meter'da en üst sırayı alan üç reklamı çekenlere de büyük para ödülleri bulunuyor.
  • $1 million will be awarded for an ad that scores the number one spot on the Ad Meter

  • $600,000 will be awarded for an ad that scores the number two spot on the Ad Meter

  • $400,000 will be awarded for an ad that scores the number three spot on the Ad Meter
    If consumer-created Doritos ads sweep all the top three rankings of the USA TODAY Ad Meter, an additional $1 million bonus will be awarded to each winner for a total prize giveaway of $5 million.


  •  Detaylar da burada.

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...