Virutic

Brain Food'da paylaşılanlar arasına "Sevdiğimiz Şeyler" kategorisinden giren Virutic, hızlı yükselişine devam eden bir pazarlama iletişimi blogu. Alametifarika'nın yaratıcı strateji departmanının başındaki Özge Yılmaz'ın önderliği ve strateji ekibindeki Aybike Köse ve Emre Atmaca'nın katkılarıyla ilerleyen blogda Alametifarika ve aynı grup bünyesindeki Cereyan Medya'nın katkıları da açık bir şekilde görülebiliyor.

Sitenin en büyük artısı, ReklamaBak ve Voltaj gibi medya planlama ve reklam raporlama sunumlarına içeriği arasında yer vermesi. Güvenilir ve spesifik bilgi sunan bu iki raporun benzerlerinin genel kullanıma açık olmaması site için büyük avantaj.

Sitede aynı zamanda yabancı kaynaklardan alıntılanan makalelerin Türkçe çevirilerine de yer verilmekte. Bu noktada Virutic'in iki eksiğine de değinmek gerek. Bunlardan ilki yabancı kaynaklı içeriğin güncellenme sıklığında dikkati çeken seyreklik. En yakın tarihli yazı 10 Ağustos olmasına rağmen bundan önceki yazının 2 hafta öncesine ait olması dikkat çekiyor.

Sitede, raporlar dışındaki özgün içeriğin azlığı ise dikkati çeken bir diğer nokta. Güçlü bir ekibe ve Özge Yılmaz gibi deneyimli bir planlamacıya sahip olan sitede yazarların reklamcılık ve pazarlama iletişimi hakkındaki görüşlerini daha sık görmek isteriz.

Virutic, gerek tasarımı, gerekse içeriğiyle alanındaki bloglar arasında şimdiden insanların dikkatini çekmiş durumda; geleceğinin nasıl şekilleneceğini ise merakla bekliyoruz.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...