Geride Kalanlar

Bir süredir hiçbir şey yazmıyordum, bari hayatımdan yazarak geri dönüş yapayım. Baştan uyardım.

Geride kalan 3.5 ay, hayatımın en yorucu dönemlerinden birine sahne oldu. Özellikle de okul hayatı, ömrümden ömür götürdü diyebilirim. Yıllar önce geride bırakmam gereken zor bir dersi bu döneme sıkıştırmam; üzerine de bölümün en ağır yüklerinden biri olan, bitirme projesine girişmem derken nefes alamayacak hale geldim. Bu süreye gücüm yetseydi ve fırsat bulabilseydim para kazanma imkanları da eklerdim elbette ama olmadı olamadı.

Sonuç olarak, hiç ummadığım bir şekilde gücüm yetti bu dönemi kurtarmaya. Arada sigaraya da başlama gafletinde bulundum. 21 yıl dayandıktan, nefret ettikten sonra böyle bir dönüş yaşamış olmaktan utanıyor olsam da yapacak bir şey yok. Bünyem henüz nikotine doymadığı için de pofur pofur içiyorum ne yazık ki.

Notlarıma da aşağıdan ulaşmak mümkün, bence böyle bir dönem için oldukça başarılı.

Geride kalan 3.5 ayın - ruh sağlığıma yaptığı etkiler dışındaki - en büyük olumsuz etkisi, dersler ve minimum sosyal hayat dışında hiçbir şey yapmaya vakit bulamamış olmam sanırım. Avaz aksadı, stajlar aksadı, insan ilişkileri zayıfladı ve ne yazık ki kendimi geliştirmeye pek fırsat bulamadım. Normalde Google Reader'da günlük olarak içerik tüketimi yapan birisiyim ve şu anda Reader'da kaç bin girdi biriktiğini tahmin bile edemiyorum. Kaçırılan trendleri yakalamak mümkün değil, makaleler için ise elimden geleni yapacağım kesin.

Bir yandan da staj - iş arayışları devam ediyor. Burada bahsetmek doğru olmaz elbette; umut beslediğim yerler var demekle yetineyim. Ancak sanırım en azından Temmuz başına kadar dinlenmeyi tercih edeceğim şu an için. Dinlenmekten kastım da dizi/film seyretmek, uyumak ve doktorlarla işlerimi halletmekten ibaret. Gerçek bir tatil ufukta gözükmüyor olabilir şu anda.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...