İzmir Katili: Bir Facebook Trajedisi

Son günlerin en önemli olaylarından birinin farkındasınızdır muhtemelen: İzmir'de 3 gün üst üste 3 kadını öldüren adam, bugün itibariyle yakalandı.

Olayın kendisi de incelenmeli elbette; özellikle de 1995 sonrası doğumlu nesil büyüdüğü zaman nelerle karşılaşacağımızı endişeyle merak ediyorum şahsen. İzmir'de yaşanan olay ise, başka boyutlarda trajikomik yansımalarla karşımıza çıktı.
 
Katilin robot resmi (ki o robot resim de bir yanıltmacaymış sadece) Facebook üzerindeki bir grupta, Facebook'taki bir şahsiyete benzetilerek oldukça enteresan geçen saatlerin başlangıcı yapıldı. Bahsi geçen kişi 100'den fazla mesajı ifşa etti; screenshotlardan görebildiğimiz kadarıyla kendisine bir ara 360 arkadaşlık isteği gönderilmiş ve daha neler vardır tahmin edemiyoruz. Bu davranışlar daha önceki nesillerde de var mıydı; yoksa muhteşem bir nesil mi yetişiyor? Seri katillere aşık olma / şefkat besleme davranışının Türkiye'de de yansımasını görmek oldukça ilginç oldu elbette.

Screenshotlardan birkaçını paylaşıyorum; tamamına da bahsi geçen kişinin herkese açtığı albümden ulaşabilirsiniz.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...