Nip/Tuck'a Elveda

Geçtiğimiz aylarda da bahsetmiştik, bu sene bazı dizilerin final sezonuyla karşı karşıyayız. Bu diziler arasında beni en çok heyecanlandıranı Nip/Tuck olmuştu açıkçası. Yabancı dizi furyasının Cnbc-e dizileriyle ciddi bir yükselişe geçtiği sıralarda en önemli rollerden birini de Nip/Tuck oynamıştı hatırlarsınız.

Açık konuşmak gerekirse benim en çok sevdiğim birkaç diziden birisi oldu Nip/Tuck. Özellikle de ilk sezonlarında altmetni kendisinden çok daha uzun hikayeleri mükemmel bir şekilde anlatmasıyla benim takdirimi kazanmıştı; dün gece yayınlanan, bu sabah ise çeşitli ortamlara düşen 100. bölümü (7. sezon olarak geçse de 6 olarak da kabul edilebilir, tartışmalı bir durum) ile ekranlara veda etti.

Takdir edersiniz ki buradan sonrası biraz spoiler içerecek.

Düşünülecek olursa, Christian beyin yapması gereken şeyi yapabilmesi için 100 bölüm geçmesinin gerekmesi ilginçti; ama hiç değilse geç oldu ama güç olmadı diyebiliyoruz. Belki Christian ile Sean'ın ayrılmasının çerçevesini başka bir şekilde çizebilirlerdi ama bu da güzeldi; iyi şartlar altında ayrılmış olmaları ise güzel elbette.

Matt'in belasını bulduğu konusunda hemfikiriz sanırım.

Liz'in olayı olacaktı zaten ama bu kadar aceleye getirilmesi biraz saçma oldu diyebilirim.

Genel olarak bakıldığında ise, son birkaç bölümün finale bağlayıcı bir özellik taşıdığının farkındaydık diyebiliriz elbette; biraz da geçmişe veda niteliği taşıdı zaten Ava ve Escobar Gallardo'nun gözükmeleriyle. Ancak senaristlerin (ki aralarında bir tane Türk olduğundan ciddi ciddi şüpheleniyorum) 100 bölüm arasında Escobar ile birlikte en sağlam hikayeye sahip olan Carver'ın hayaletini de karşımıza çıkartmalarını umuyordum; o açıdan biraz hayal kırıklığına uğradım.

Sonuç olarak, ekranların bence en güzel birkaç dizisinden biri sona erdi, daha devam etseydi bir an olsun pişmanlık duymadan da seyretmeye devam ederdim. Sağlık olsun.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...