Steve Jobs Google ve Adobe'a Sövdü

Geçtiğimiz günlerde bir yorum okumuştum Mashable'da. Oradaki habere göre Apple'ın en büyük düşmanının Microsoft olduğunu söylemek yanlıştı; çünkü artık o rolü Google oynamaktaydı. Özellikle de Nexus'un geliştirilmesiyle, Google ile Apple arasında büyük bir rekabetin doğacağı apaçık, ve sanırım savaşı "public" bir yerde başlatan hareketi de Steve Jobs geçtiğimiz günlerde yaptı.Wired'a düşen habere göre Jobs beyler bir toplantıda hem Google, hem de Adobe'a sövdü. Bakalım neler demiş:

Google için: "We did not enter the search business. They entered the phone business. Make no mistake they want to kill the iPhone. We won’t let them. This don’t be evil mantra: “It’s bullshit.”

Bu da yetmemiş:

Adobe için: "They are lazy. They have all this potential to do interesting things but they just refuse to do it. They don’t do anything with the approaches that Apple is taking, like Carbon. Apple does not support Flash because it is so buggy. Whenever a Mac crashes more often than not it’s because of Flash. No one will be using Flash. The world is moving to HTML5."


Sözlerinin bir kısmında doğruluk payı olsa da, bu Steve Jobs'ın özünde "evil" bir insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. Özellikle de Adobe'u suçlarken kendileriyle karşılaştırması beni benden aldı.

Önümüzdeki günlerde olaylar daha da kızışacak diye tahmin ediyorum, bekleyip görelim.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...