Tenis'te Türk GeleneğiSanırım benim için bu haftanın en bomba haberlerinden biri bu olacak.

Şu günlerde Avustralya Açık Tenis Turnuvası düzenleniyor bildiğiniz üzere; Türk asıllı sporcu Marsel İlhan da turnuvada yarışmakta. Şilili Fernando Gonzalez ile yaptığı maç sırasında kendisini desteklemek için stada gelen 100 kişilik Türk grubu, tenis dünyasına da Türk'ün "gücünü" gösterdi sanırım.

Haberden alıntılıyoruz:

"ÖRNEĞİN tenis geleneğinde rakibin hatalı vuruşları seyirciler tarafından alkışlanmaz.. Oysa bizim fanatikler Gonzalez’in her hatalı hareketinde gol sevinci yaşadılar.. Set puanları arasında Marsel’i coşkulu bir biçimde destekledikleri için hakem tarafından sessiz olmaları konusunda 10’u aşkın defa uyarıldılar.. "

"İKİNCİ sette fanatikler iyice zıvanadan çıktı.. Kendilerini futbol maçında sanarak meşale yaktılar, bununla da yetinmeyip Şilililer’in bulunduğu tribünlere fırlattılar.. Şilili tenisseverler duman içinde kalırken, olaya müdahale eden Melbourne polisi Türk tenisseverlerin 35 tanesini kort dışına çıkardı.. Yayıncı kuruluş Eurosport maçın ilk bölümünü canlı verirken, olaylar başladığı andan itibaren tenisin görsel zevkini korumak adına yayını yarıda kesip başka bir maçı yayınlamayı tercih etti. "

Söyleyecek söz bulamıyorum; çok başarılı!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...