Caprica - 24 - Lost - True Blood - Nip / Tuck

Ocak - Şubat ayları, takipte olduğumuz pek çok dizinin karşımıza çıktığı bir ay olacak. Ele alalım:Caprica, bir Battlestar Galactica spinoff'u. BSG'ye hayran olanların Caprica'ya hayran olmalarını garanti altına almak mümkün değil, çünkü konu BSG'den çok uzak olmasa da anlatımı ve bilimkurgudan uzak yapısıyla bazılarını soğutacak gibi gözüküyor. Ben şahsen takipteyim. Pilot bölümü aylar önce yayınlanmıştı, başlangıç ise 22 Ocak'ta yapılacak. İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.


19 Ocak'ta ise 24'ün 8. ve son sezonu başlayacak. Herkesin "aman öyle dizi mi olur be" dediği; ama tanıdığım herkesin seyrettiği (Amerika'da da en çok seyredilen diziymiş.) 24 için artık bahaneler üretmeyi geçtim diyebilirim. Abartı bir dizi olduğu kesin, yer yer propaganda da yapıyorlar; ama konsept iyi ve güzel aksiyon sunuyorlar. Seyretmemek için hiçbir sebebim yok.

 Bir diğer son sezon haberi ise Lost'tan elbette. Dizinin 6. ve son sezonu 2 Şubat itibariyle başlayacak. Açıkçası son 5 sezonla birlikte kafam o kadar çok karıştığı için hiçbir araştırma yapmadan seyretmeye başlamayı planlıyorum, bir noktada işler çözülecektir umudum var.

Son olarak, çok sevgili dizimiz Nip/Tuck da son aylarına giriş yaptı Ocak'la birlikte. Aralık'ta ufak bir ara veren dizi 7 Ocak'ta geri dönüş yaptı ve yanlış bilmiyorsam 10 bölüm sonra tamamen kalkacak. Şahsen şu ana kadar saydığım diziler arasında bitişine en çok üzüldüğüm dizi Nip / Tuck olacak.


"Bir True Blood vardı n'oldu ona?" diyenleriniz varsa haber verelim: Dizinin 3. ve 4. sezonlarının çekileceği garantilendi. Ancak 3. sezonun yayınlanma tarihi olarak şu anda Haziran 2010 düşünülüyor. 2. sezon ile arada 9 aylık bir boşluk bulunmakta fark edeceğiniz üzere.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...