Yeni Yıl Mesajı

Takip ettiğim podcastlerden biri 2009'la ilgili yorum yaparken şöyle bir cümle kurmuştu: "2009 was a year not to be enjoyed but to be endured." Katılmıyorum desem yalan olur.

İlginç bir şekilde başıma gelen hem en güzel hem de en kötü şeyler 2009'a denk geldi. Alamet'e giriş, ailenin boşanması, blogun şekli şemalinin oturması, Avaz, kendi evine çıkma falan derken oldukça ilginç bir sene yaşadım işin aslı. Dönüp bakınca hem pişman olunacak hem de övünülecek şeyler yapmışımdır bir kez daha; övünçlerim bana kalsın kırdığım potları siz söyleyin. Tabi en önemlisi, yıl biterken fark ettiğim kadarıyla kendimi en çok bu sene geliştirdim. Bunun sebebi "nasıl geliştireceğimi öğrenmek" midir yoksa başka bir şey midir bilmiyorum. Üstteki cümleyi kurmam ise bana sadece egomu hala törpüleyememiş olduğumu hatırlatıyor.2010:

- Daha huzurlu bir yıl olsun. Siyaset tartışmaları, açılım, Davos, şu bu derken 2009'da yeterince gerildik bence. Daha da germek yerine biraz yumuşatmak gerek.
- Sağlık, mutluluk falan standart dilekler zaten.
- Kendime düzgün bir okul yılı diliyorum, en zor iki okul döneminden biri geride kalmak üzere; diğeri de tam önümde duruyor, ikisini de atlatırsam çok güzel olacak.
- Pazarlama, pazarlama, pazarlama.
- Başlamak istediğim projeler, hobiler vesaire var, hani biraz da vakit olsa fena mı olurdu.

TEDxReset'e 15 gün kaldı

Türkiye'deki TEDx furyasını fark etmişsinizdir, öncesinde TEDxBosphorus yapıldı, üzerine de TEDxİstanbul ve TEDxReset haberleri geldi derken sonuncusunun gerçekleşmesine sadece 15 gün kaldı.

14 Ocak'ta, Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan etkinliğin konsepti "ezber bozmak". Alphan Manas, Tunç Kılınç, Serdar Savaş, Fatoş Karahasan gibi isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik tüm gün sürecek. Her ne kadar birkaç saatinde finalimle çakışsa da ben de bütün gün boyunca konferansı takip edeceğim.

Good Enough Revolution

Entire markets have been transformed by products that trade power or fidelity for low price, flexibility, and convenience.
Erin Biba
"Good Enough" devrimi diye bir şey duydunuz mu daha önce? Çevremizde gördüğümüz "tutan" şeylerin hatırı sayılır bir kısmı aslında "yeterince iyi" oldukları için tutuyorlar. Ne sadeliğinden ne de kalitesinden, işe yararlılığından vazgeçen markalar / ürünler, sektörde ses getiriyorlar. Google Wave'e ve Amazon Kindle'a bir de bu açıdan bakın.

Ve mutlaka, linkteki yazıyı okuyun.

Özkök'e Veda

"Silahlara veda" minvalindeki bu başlığın bir önemi var: Ertuğrul Özkök artık Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni değil.


Ayrılmış mı görevden mi alınmış tam anlayamadım ama önemli değil, artık bir orgazm sigarası içebilirim.

Detaylar için tık tık.

Ejder Kapanı


Uğur Yücel yönetsin, aynı zamanda oynasın; ona da Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Sırrı Süreyya Önder ve Berrak Tüzünataç eşlik etsin.

Aksiyon sahnelerinin çekimi için Ronin, Taxi ve Bourne Identity filmlerine katkıda bulunmuş bir ekip yardımcı olsun.


Ben şahsen heyecanlanıyorum.

TIME'dan 2009'un En İyi 10 Reklamı

Kime göre neye göre?

Yıl sonu geldiğinde herkes gibi TIME da kapsamlı bir liste hazırlamış 2009 ile ilgili. Kapsamından ötürü bu listeleri takdir etmemek mümkün değil; neredeyse her şey var sanırım, şuradan da ulaşabilirsiniz ana listeye. Ben de aslında birkaç liste yapmak istiyorum ama o kadar çok şey yaşandı ki kesinlikle bir şeyleri atlayacağız; o yüzden aklıma geldikçe paylaşırım diye tahmin ediyorum.

TIME'ın 2009'da televizyonda yayınlanan reklamlar arasından yapmış olduğu ilk 10 listesi de ilginç olmuş biraz. İlk sırada Evian Roller Babies olması beni çok şaşırtmıştı ama video Youtube'da 2009'da en çok izlenen 5. video olduğu için bana sadece susmak düşüyor sanırım. Daha önce burada da paylaşmamıştım, fırsat bu fırsat:Listenin tamamına ise şu adresten ulaşabilirsiniz

4 numaradaki CareerBuilder reklamı SuperBowl'un en başarılılarından biri olmuştu. 9 numaradaki, Leo Burnett imzalı, Radiohead destekli Shelter.org.uk reklamını ise daha önce gözden kaçırmıştım, şimdi paylaşma zamanı:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...