11 Aralık: Kyoto Protokolü İmzalandı


Kopenhag konferansından çıka(maya)cak sonucu düşünecek olursak, 12 yıl önce bugün yaşananlar daha da manidar olmuyor mu?

Sinan Bolat

Yok artık ya.

Ne diyeyim, helal olsun.Golü uzatmalarda atmasından mı tutsam, kaleci olup da kafa golü atmasından mı tutsam, attığı gol Standard Liege'nin tur atlamasını sağlamasından mı tutsam bilemiyorum.


O sevinç bile yeter yani.Facebook Diplomacy
İş Bankası Işıklarını Kapatıyor

Müge Cerman aracılığıyla kurumsalsosyal.com'da gördüğüm haberi paylaşıyorum:

Kopenhag'daki İklim Değişikliği Konferansı boyunca İş Bankası,  merkez binasında zorunlu güvenlik ışıkları dışında ışık kullanmayacakmış.

WWF çağrısına cevap veren kuruluşlardan birisi olmuş İş Bankası, bu uygulama da konferansın biteceği tarih olan 19 Aralık'a dek sürecekmiş.


Düşünmeleri çok güzel, hiç düşünülmemesinden iyidir elbette; ama size de bana olduğu kadar yapmacık geliyor mu bu hareket?

Helvetica

Unutmadığım sürece büyük aşk beslediğim Helvetica'yla yazmaya karar verdim bundan sonra. Dünyanın en güzel fontuna sevgilerle. 

Kopenhag İçin Harekete Geçin

Daha Eylül ayında Ban-ki Mon'un, Kopenhag için bir momentum oluşturmak amacıyla dünya liderlerini bir araya getirdiğinde belliydi bir sonuç çıkmayacağı Kopenhag'dan. Aralık'ta konferans düzenlenecek, şunun şurasında 3 ay kalmış yeni bir protokol imzalamak için ama elinizde hiçbir şey yok. Elinizde bir şey olmamasını geçtim, kimse de bir şey yapmaya niyetli değil.Sonuç olarak COP15 dün itibariyle başladı. Kapsamlı bir anlaşma bir kenara; acaba ufak çapta bir işbirliği kriterleri belirlenebilir mi umudunda artık herkes. Dünyadan sivil toplum örgütleri Kopenhag'da akredite olmuş durumda, Türkiye'den ise Yeşiller delegasyonundan 4 kişi akredite oldu. Kendilerinin görüşlerini, Kopenhag'da gerçekleşenler ile ilgili alternatif görüşleri ise buradan takip edebilirsiniz.

Hem Kopenhag için, hem de dünyada gerçekleşen, dikkat çekilmesi gereken diğer olaylar için ise: www.avaaz.org


Ezel

Pek çok insan yok "Kurtlar Vadisi, Deli Yürek ekolünden", yok "Kenan İmirzalıoğlu", ya da "Monte Cristo'dan çalmışlar" dese de, ben çok beğenerek izliyorum diziyi arkadaş. Kurgusuyla, görüntüsüyle, çatır çatır yaptığı referanslarla beni benden alıyor.

Hatta şöyle söyleyeyim, en son yıllar önce çocukken televizyonda yayınlanacak bir diziyi heyecanla beklerdim; yıllar sonra bu dizi bana bu hissi de yaşattı, tebrik ediyorum.
Adamlar 5 dakika içinde önce Binbir Gece, sonra İkinci Bahar, ardından The Godfather, sonra da Kabadayı'ya gönderme yaptılar; daha neler neler yapacaklar merak içerisindeyim.

Fast Flip

Görmüş müydünüz?

Murdoch, Google'a karşı nerd rage'e giredursun, Google çeşitli dergiler ve internet sitelerinden indekslediği makalelerin "preview"larını bir Labs özelliği olarak kullanıcılara sunuyor.


Aslında bir süredir var bu; ama Google Labs'da yer alan pek çok özellikten haberimiz bile olmuyor bazen, o yüzden değinmekte fayda var. Hızlı bir şekilde makale taramak, güne başlangıç yapmak için birebir şahsi fikrimce.

Fast Flip'e ulaşmak için tık tık.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...