Bir Fotoğrafçının Gözünden: Dünya Liderleri

Bu hafta New Yorker'a göz atmaya karar verdim. Daha ilk baktığım içeriklerden birini çok beğenince, direkt paylaşayım dedim; eğer vakit ayırabilirsem önümüzdeki günlerde daha fazlasını da görebilirsiniz belki.


Platon isimli New Yorker fotoğrafçısı, Eylül ayındaki Birleşmiş Milletler toplantısında, toplantıya katılan liderleri fotoğraf makinasının karşısına oturtmaya çalışmış. Liderlerin çoğu bu isteği sıcak karşılasa da ilginç bir şekilde Obama bu isteği reddetmiş mesela. Platon'un bu liderler ile ilgili yorumlarını da fotoğraflara bakarken dinlemek gerek.

Buradan ulaşabilirsiniz.

UEFA Team of the Year 2009

UEFA.com'un, "Size göre yılın takımını oluşturacak futbolcuları belirleyin" konsepti bugünlerde sitede yayınlandı. Güzel bir seçme sistemi var; en sonunda da oldukça hoş bir görünüm çıkıyor ortaya. Siteye buradan gidip bakabilirsiniz. Ben de biraz performanslarına, biraz da gönlümün isteğine bakan bir takım oluşturdum. Keşke listede Sabri olsaydı da onu da ekleseydim.
Google Public DNS

Efenim Youtube'a girememe problemlerimiz ülkenin şanını aşmış. Öyle değil tabi ki; ama Google'ın Public DNS hizmeti sunmaya başlamasıyla aklıma başka bir şey gelmedi.


Bir deneyin, şu an bende oldukça hızlı; elbette de Youtube'a da girilebiliyor.


Google Public DNS

Avaz Avaz: Haluk Bilginer Röportajı

Dergi ekibi olarak Haluk Bilginer ile bir röportaj yaptık birkaç hafta önce, geçen hafta da yayına girdi sitede.

İçinde bulunduğum en keyifli röportaj olmasını bir kenara bıraktım, en çok şey öğrendiğim, kafamı en fazla açan röportaj bu oldu kesinlikle. Bir göz atın derim.

Polar Bears

Virally Yours'ta gördüm biraz önce, gerçekten çok başarılı.

Mutlu Yıllar


2009'un 50 İcadı

TIME dergisi, 2009'un sonlarına gelmişken, yılın 50 icadı diye bir liste yaptı. Listede yer alan şeylerden bazılarının tarihi 2009'dan geriye uzanıyor elbette ama "geride bıraktığımız yılda dikkate değer ne yapılmış" diye merak edecek olursanız danışabileceğiniz bir kaynak olmuş.

Birinci sırada NASA'nın geliştirdiği yeni uzay mekiği  yer alıyor. Üçüncü sıradaki ampulü ise çok takdir ettim, kesinlikle her eve lazım.


Listenin tamamına henüz göz gezdiremedim, eminim ki çok ilginç şeyler vardır. Bakmak isterseniz tık tık.
Vision One

Everybody let us say goodbye to all, our notions.
'Cause there's nothing left to say that we're humane, when we're left behind
It's to late to think that we can worship you, not emotions
'Cause we've already evolved into machines, in our minds

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...