Yes We Créu

Rio, 2016 Olimpiyatları'na evsahipliği yapacak sizin de muhtemelen bir yerlerde okuduğunuz üzere.

En yakın rakipleri Madrid ve Chicago olmasına rağmen, ilk turda Madrid 1. olmasına rağmen olimpiyatları kaptı Rio de Janerio. Madrid ve Chicago'nun oldukça gelişmiş durumda olmaları ve olimpiyatların düzenlendiği şehrin büyük ölçüde kalkındığı gerçeklerini göz önünde bulundurursak; aslında Rio'nun kazanması olacak en mantıklı şeydi. O açıdan sevinçliyiz.

Brezilyalılar da bununla ilgili çok hoş bir şey hazırlamış, bakmakta fayda var:
I'm a DickYaratıcı Resume Kariyer Demektir

Başlık öyle gözükse de iş dünyası yazısı yazmayacağım diyeyim. Yaratıcı CV örnekleri daima hasta olduğum, çok çok beğendiğim şeyler arasında yer alıyor. Açıkçası ben birisini işe alacak olsaydım, düz yazıdaki bir cv'yi ikinci sıraya koyabilirdim eğer yaratıcı bir cv ile karşı karşıyaysam.

Bunun örneklerinden birine Alamet'teyken rastlamıştım: İsmini cismini hatırlamadığım bir kız CV niyetine kendi çizdiği bir kitap ve bir cd yollamıştı. Kitapta doğum yeri doğum tarihinden, eğitimine, sevdiklerine ve iş geçmişine dek uzanan bir sürü bilgiyi kendi çizdiği resimlerle veriyordu kız. Kendisi işi alamasa da, orası olmazsa başka bir yer olur muhtemelen diyorum.

Konuya nereden geldik: Aşağıda 1-2 tane yaratıcı cv örneği paylaşıyorum, belki fikir verebilir.


100 Greatest Hits of Youtube

Youtube'un efsanelerini tek kalemde görmek için ayırabileceğiniz 4 dakikanız var mı?
True Blood Foxlife'ta.


Başlıkta gördüğünüz üzere, FoxBlood'da TrueLife yayınlanacakmış yanlış anlamadıysam Ekim ayından itibaren.


Problem şu: Hali hazırda +16 olan bir diziden bahsediyoruz. Yer yer seks sahneleri gittikçe ağırlaşan, ilk sezondaki bölümlerinin hatırı sayılır bir kısmında bölümün neredeyse yarısının erotika şeklinde ilerlediği bir dizi True Blood. Bu dizi, sansürü anne sütü gibi özümsemiş bir ülkede nasıl yayınlanacak? Şöyle düşünün: Cnbc-e, benim hatırladığım kadarıyla hem O.C'deki lezbiyen öpüşme sahnesini, hem de Nip/Tuck'ın pek çok sahnesini kesiyor. 50+ dakikalık True Blood, 30 dakikada bitmesin sakın?

Bir Azim Öyküsü: TR 201


Blog geçmişinden arayıp bulabileceğiniz, benimse utandığım için linklemeyeceğim bir olay var üniversite geçmişimde. İlk alışımda meşhur olayın yaşandığı, ikinci alışımda da kaldığım dersi, bu sene üçüncü kez alıyorum. Minimum hedef BB diyoruz.

Bekle beni Bülent Aksoy.

Microsoft Windows 7 Lansmanları ?

Vista'nın neredeyse 3 yıl sonrasında, 22 Ekim'de piyasaya sürülecek olan Windows 7 için Microsoft lansman kampanyalarını çoktan başlattı. Microsoft'tan tahmin edilebileceği üzere büyük bütçeler ayrılmış reklam kampanyalarıyla karşı karşıyayız.Öte yandan, reklam kampanyasına büyük bütçeler ayırmak her firmanın hayali olsa da, şöyle bir reklam seyretmek bence ne hiçbir tüketicinin ne de hiçbir firmanın tercihi olmamalı. Crispin Porter + Bogusky'nin elinden çıkma reklam, bana bir TBWA - Apple'ın Microsoft'la dalga geçmek için hazırladıkları bir reklamı bile andırdı diyebilirim. Bravo Microsoft.Öte yandan Türkiye'de de ilginç bir lansman kampanyası başladı. Deney 7 adı verilen dijital proje, Türkiye'nin sağlam dijital ajanslarından olan 41-29 tarafından geliştirilip lanse edildi. Ben katılmıyor olsam da katılımcıları yakından takip edeceğim, ilginç şeylerle karşılaşacağımıza şüphe yok. Hatta bir Linux gerillası olacak gibi de gözüküyor, eğer kurallar dahilinde ilginç bir şey yapılırsa çok eğleneceğimiz kesin. Deney 7'yi hazırlayan ekipten Alemşah Öztürk'e de FriendFeed'den ulaşmak mümkün.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...