Helikopterle Soygun?


Adamlar önce helikopteri çalmış. Sonra da helikopter ile bankaya saldırıp milyonlarca dolar çalmışlar.


Hollywood'un dünya üzerindeki etkisi desem, İsveçliler'in bundan bu kadar etkileneceğini tahmin edemezdim.


Soyguncuların hakkında bilgi verenlere 1 milyon dolar teklif ediliyor, bir düşünmek gerek.

Detaylı bilgi için tık tık

MÜ-YAP Protestosuna Destek

http://friendfeed-media.com/9215bc38f2a74aab1a53fed1003f2c3235f1634d

http://friendfeed-media.com/c2213f00fe2ad655a1379ae5a54cc4879d9fcc64

Dinlediğiniz müziğe, yeni bir şeyler keşfetmeye olan tutkunuza, hatta en önemlisi, özgür internet kullanımı talebine biraz olsun inanıyor, saygı duyuyorsanız artık boş durmayın.

FriendFeed'deki protesto grubu şu anda en aktif işleyen yerlerden biri, en güncel bilgileri oradan takip edebilir; en son gerilla hareketlerinden haberdar olabilirsiniz. Adres: http://friendfeed.com/muyapprotesto


MÜ-YAP’ı protesto etmek için bu görselin yazıcıdan çıktısını alıp boş bir CD kapağına yerleştiriyoruz ve 23 Eylül Çarşamba sabah saatlerinden itibaren;

Mü-Yap Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Sok. No:16 Kat:5 80070 Beyoğlu İstanbul adresine postalıyoruz!

Bu bir “gerilla hareketi”dir ve MÜ-YAP’a yüzlerce, binlerce protesto CD’si ulaşacak. Eylem yalnızca bu “real spam” hareketiyle sınırlı kalmayacak, bunun ardından daha pek çok şey de yapılacak.

Desteğinizi esirgemeyin ve bunu olabildiğince çok yerde duyurun.

Bu yazıyı kesmek, biçmek, kopyalamak serbesttir.


House 6. Sezon Başladı

http://www.movieposterdb.com/posters/09_02/2004/412142/l_412142_61c2236c.jpg

Seyredenlere bir şey demeye gerek yok zaten, çünkü hali hazırda diziyle ve 6. sezonun başlangıç bölümleriyle ilgili söylenecek neredeyse her şey çoktan söylendi. Dizi değil de tam bir sinema filmi kıvamında çekilmiş, kurgusu, oyuncuları vesairesi çok güzel olan, ufak eksikleri de bulunan ama çok çok beğendiğim iki bölüm oldu. Hatta ekşi'de de söylendiği gibi, bu iki bölümü 6. sezonun bir parçası olarak değil de 6. sezon öncesi yayınlanan bir film gibi görmekte fayda var.

İlginç bir noktaya değineceğim ben öte yandan, bu noktadan sonrası da spoiler olacak. 4. sezonun sonundaki House's Head bölümünde House ile Amber'ın kaza yaptığı otobüsün kenarında ne yazdığını biliyor muydunuz? "Prepare to Succeed". Dikkatli gözler kaçırmamıştır, 6x02'nin sonunda House'un akıl hastanesini terk ettiği otobüsün kenarında da Prepare to Succeed yazmaktaydı. Prepare to Succeed yazısı 6. sezonun geleceği için bir gönderme çok yüksek ihtimalle, buna kimsenin şüphesi yok da; eğer oradaki yazı otobüs kazasına bir gönderme ise Shore'un yaşadığı kafalara saygı duyar, diziye bir kez daha hayran olurum. Öte yandan emin olamıyorum elbette.

Back in Business: 7 Days

Ajans sonrası - okul öncesi dönemde siteyle pek ilgilenemedim farkındayım. Yaz rehavetine vermenizi ve mazur görmenizi rica ediyorum, önümüzdeki 3-5 günde de biraz sıkıntı yaşanabilir ama daha sonrasında, okul açıldığında bunu telafi edeceğim.

Emerging Filmmakers

BBDO Toronto, RBC Emerging Filmmakers Competition için bir dizi reklam hazırlamış. Kendi filmi için düzenlenen partide bir yönetmenin yaşadıklarını anlatımışlar az çok sırayla, görmekte fayda var.
MySpace ve Last.Fm Kapatıldı


Biraz eskidi ama hala duymayanlar varsa diye yazmış olalım.


MÜ-YAP tarafından yapılan başvuru sonrası telif hakları yüzünden Last.Fm ve MySpace'e Türkiye'den erişim engellendi. DNS'ler geçici bir çözüm olabilir belki ama şu anda bu yasağı delebiliyoruz diye daha tehlikeli yasakların ortaya çıkmayacağını iddia edemeyiz. Tam bir Slippery Slope ile karşı karşıyayız ve artık tepki göstermek gerekiyor. Lütfen es geçmeyin.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...