Yeni Fenomen: Kanye West

Kanye West'in MTV VMA ödüllerinde Taylor Swift'in sözünü kesmesini seyretmeyen kalmadı diye tahmin ediyorum. Hala kaldıysa video için buyrun, 45. saniyeden itibaren görebilirsiniz.Tabi bu olay tam bir internet fenomenine dönüşünce üzerine binbir türlü parodisinin yapılması da kaçınılmaz oldu. Mashable da boş durmamış, kendi en beğendikleri parodileri listelemişler. Listede eksikler var; Michael Jackson - Patrick Swayze göndermesi çok iyiydi mesela. O fotoğrafı ve listedekilerin bazılarını da aşağıya koyuyorum. Listenin tamamı için tık tık.

Edit: Ayrıca bu olay bence çok çok yüksek ihtimalle kurgulanmış bir şey.

Boğaziçi University Registration

Her geçen sene daha iyiye gidiyor diyorlar. Zamanında 10.00'da açılan sisteme 09.58'de girip, 10.01'de işlerini halledip çıkan birisi olduğum için aslında iyiye gitmesi benim rakip sayımı artırıyor ahah. MSN listemden gördüğüm kadarıyla neredeyse herkes almak istediği dersi almış. Ben de 10.01 gibi girebildim sisteme, 8 dersimden 5'ini aldım; 3 tanesi consente kaldı.

Bu arada hazırlık sürecinden bir sahne, herkese de tavsiye ediyorum:US Open, Finale Doğru
Yukarıda gördüğünüz sahne yaklaşık yarım saat önce yaşandı.

Şimdi çıkıp "aslında çok da efsane bir şey yok" dersem ben değil Federer önyargım konuşur; ama yapılamayacak bir şey değildi bence.. Tabi şurası doğru, Roddick'in topu parçalaması gibi bu da yıllar sonra bile gösterilecek bir winner olacak.

Finalde, Nadal'ı eleyen Del Potro ile Djokovic'i geçen Federer karşılaşacak. Del Potro'nun kazanmasını canı gönülden istediğimi belirtmeme gerek yok sanırım.

Mehmet Turgut Gerçekleri
Bir zamanlar sadece bir DeviantArt ve FotoKritik profiliyken çok kısa sürede parlayan, medya dünyasının ağır top dergileri için kapak çekimleri yapmaya başlayan bir fotoğrafçı Mehmet Turgut. "Ben onun bebekliğini bilirdim" demek için değil bu; aksine bu ismin nasıl bu kadar hızlı bir şekilde büyüdüğünü anlayamamak rahatsız ediyor beni.

Nasıl bir karakteri olduğu, vesairesini bir kenara bıraktım; ilk rastladığım günden beri yaptığı şeylerden memnuniyet duymuyorum. Ortada kimsenin deşmediği bir anomali olduğunu hissettiğim için, kendisiyle ilgili yapılan yorumları, yazılan yazıları da takip etmeye çalışıyorum genelde.

Bu hafta, bu çabanın sonuca ulaştığı hafta oldu diyebilirim.

Dün fark ettiğim; ama 31 Ağustos tarihli bir yazı var, buradan okuyabilirsiniz. Oradaki görsellerden bir kısmını paylaşacağım zaten; hiçbir şey değilse Mehmet Turgut'un neyi nasıl çaldığına dair kapsamlı bir fikir veriyorlar. Esinlenme diyemiyorum; açık bir şekilde esinlenmelerden daha fazlasıyla karşı karşıyayız. Konuyla ilgili Meren de başarılı bir yazı yazdı; onu okumanızı da isterim. Çünkü açıkçası, Mehmet Turgut gerçeklerinin olabildiğince çok kişiye ulaşmasını canı gönülden isterim.


Daha fazlası Meren'in yazısının yorumlarında yer alıyor, bir göz atın derim.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...