Darth Vader McHammer Dance

Cumartesiye bereketli girdik:)


Star Wars Weekend'de yapılmış; aslında çok da yeni değil yani.


Fikir biraz lame gelse de başta, seriyi seyretmiş olanların yüzüne bir tebessüm koyacaktır bence:) Seriyi seyretmemiş olanlar için ekranın bir yerlerinde kırmızı bir düğme olması lazım.House 6. Sezon Promo

Eylül'ü beklemek için bir sebebimiz var!:)
Augmented Reality Business Card

Ciddi ciddi baya yayılacak gibi gözüküyor AR, ben her ne kadar çok fazla ciddiye almasam da. O benim öküzlüğüm zaten, siz ciddiye alın.


AR Business Card from James Alliban on Vimeo.
via In Web We Trust

Turkey: More Than You Know

İngiliz ihracatçılarına yönelik hazırlanmış aşağıdaki video. Bir tanıtım klasiği olarak, turizm reklamlarımızdan farksız bir şekilde sadece en çok parlayan, en güzel, en ışıltılı yerler paylaşılmış haliyle. Şaşırtıcı da değil zaten.


Aslında Ocak'ta yayınlanmış ama bugün popüler oldu diyebiliriz (geçtiğimiz aylarda ben kaçırmış da olabilirim ama pek sanmıyorum.). İlginçmiş.
Seth Godin: The Domino Effect

Sürekli olarak günlük hayatta ve internette kullandığım için; bu zamana kadar paylaşmamış olduğuma inanamadığım bir şey paylaşmak istiyorum:


Seth Godin abimiz 22 Haziran'da, markaların büyümeleri ve ömürleri boyunca başlarına gelebilecek işlere değinmiş. O yazıyı elbette sadece markalar olarak ele almamak lazım; çünkü hayatta yaptıklarımız da birer domino etkisi şeklinde ilerleyebilir.

It turns out that if you start with all of them at once, you'll fail.

And if you start with the big one, you'll fail.

But if you line up all the dominos one by one, in the right order, you may just have enough energy to push over the first one. That one, of course, adds momentum so that when you crash into the second one, that one goes too. All the way to the Queen.


Godin özetle şunu diyor: "Bir şeyin akışı içerisinde büyümeye çalışırken, işinize yarayabilecek bütün her şeye aynı anda girişirseniz başarısız olursunuz. Büyümeye çalışırken, işinize yarayacak en büyük şeye girişmeye kalkışırsanız başarısız olursunuz. Öyle bir şey yapacaksınız ki, attığınız her adım bir diğerinin üzerine gelecek, bir sonraki adım için kaldıraç etkisi yapacak. Bir noktadan sonra atacağınız o en büyük adım kaçınılmaz hale gelecek, ve içini de doldurmuş olacaksınız.

Markalardan çıkıp insanlara baktığımızda, en belirgin benzetmeyi kariyerle yapabiliyorum ben şu anda: Ömrünüzün geri kalanını geçirmeyi planladığınız firmaya 18 - 20 yaşında stajyer olarak girmek, ileride önünüzü kapatır. Bunun bir sürü sebebi olabilir; ama yüksek ihtimalle 30 yaşında o firmada olmayacaksınız. Ama adımları daha ufak ve daha emin atıp, daha küçük yerlerde pişerek oraya gelmeye çalışırsanız, belki o firmaya 25 - 30 yaşında gireceksiniz; ama gerçekten de ömrünüzün geri kalanını orada geçirme ihtimaliniz oldukça artacak.


A few brands pick out tiny dominos instead. And topple them. And they do it again. They do it so often they create noise, momentum and most important, a sense of inevitability. That's how you win.


41#

Dave Matthews, bir kült.


Eşlik edenler arasında bu yazın Türkiye yıldızlarından Victor Wooten de var.


Hope

Hoşmuş bu.
via: Tumblr

Motto #1Know-how vermekten bahsetmiyorum elbette; ama onun dışındaki paylaştığınız her bilginin, her güzel şeyin ileride geri dönüşü olacaktır bence. Çıkar için değil elbette, sadece zevk için yapıyor olsam da bu blog için de öyle bir şey yaşanacak kesinlikle.

Şu sıralarda İstanbul dışında olanlar

Geri gelmeseniz ne güzel olur, İstanbul şu an sessiz sakin, trafik yok, otobüsler boş.

:)

Melanie Pain: My Name

Nouvelle Vague'dan tanıdığımız Melanie Pain, ilk albümünü çıkardı. Şeker tadında, akustik pek güzel bir albüm olmuş. "Pick-up line" kıvamında diyebilirim hatta:)

Link vermeyeyim diyorum; ama biraz arasınız bulabilirsiniz, ya da bana sorun yönlendiririm sizi:)


Albümden bir şarkı, canlı canlı:

dipnot: Herkesten önce siz bilin, Ağustos'ta Imogen Heap'in yeni albümü geliyor, "ben çoktan dinledim" demek isteyenler için birkaç güne internette görürüz diyorum.United Breaks Guitars

Biraz geç kaldım aslında bu haberi vermek için, çünkü işin aslı pek de inanmamıştım büyüyeceğine.


Olayımız şu: Dave Carroll abimiz United Airlines ile yolculuk yapacakken 3500 dolarlık gitarının havaalanı görevlilerince uçağa yerleştirilmek üzere havada fırlatıldığını görüyor. Daha sonrasında ise gitarın ciddi biçimde hasar aldığını fark edip şikayetçi oluyor. 2008'den beri bu konuda hiçbir olumlu yanıt alamayınca en son görüştüğü United Airlines görevlisine bu konuyla ilgili 3 tane şarkı yapacağını ve firmayı rezil edeceğini söylüyor.

Daha 2. videoya bile kalmadan Carroll'ın amacına ulaştığını söyleyebiliriz sanırım. Klip şu anda 2.5milyon defa seyredildi; pek çok televizyon kanalına da haber oldu. 2 klip daha var; bence ilkinde bu kadar başarıyı yakaladığı için diğerleri o kadar tutmayacak (bkz: Seth Godin - Domino Effect) ama sonuçta adam istediğini başardı.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...