MJ Tribute

T-Mobile'ın Hey Jude reklamlarından sonra böyle bir şey olmazsa olmazdı bence.

Bounce adlı dans topluluğunun bir girişimiyle gerçekleşiyormuş bu olay, toplamda 3 performans varmış ama üçüncüsüne denk gelemedim henüz.

En güzel veda hareketi bence:)

via: Virally Yours

edit: yayınlayalı 10 dakika olmamasına rağmen 4 defa share edildi, sanırım bir videonun Türkler arasında virale dönüşmesine ön ayak olmuş bulundum; bu ufacık mutluluğu bana bahşettiğiniz için teşekkürler:p

edit2: Jitterbug'a teşekkürler, en doğru haliyle düzelttim:)
Jehan Barbur @ Jazz Stop, 23 Temmuz

İsmimin bana verdiği bir özerklikle başlamış olabilirim hayata. Yani, söylendiğinde en az bir kez daha yinelenme ihtiyacı duyan “j”’li, az bulunur bir isim. İlk sığındığım yer: Jehan

Kökte bir melezlik var elbet; herkeste olduğu kadar. Köke inme, kökü bulma, kökleri yâd etme arzusuyla yaşanmaya başlanmış ve şimdilik yaşanmaya devam eden bir hayatım var. Her gün perçinlenen bir kırılmışlığım, ve var olmaya duyduğum bencil bağlılığım. Yan yana zikredilmeye yabancı iki ayrı seciye. Bir denge, bir tutarsızlık.

Son dönemlerin Türkiye'den çıkmış en başarılı isimlerinden Jehan Barbur, 23 Temmuz akşamı saat 22.00'de Jazz Stop'ta. Pişman olmama garantisi vermekten öteye geçiyorum; büyülenecek, günler, haftalar boyunca anlatacaksınız.

i.Saw

Inquistr için WTF Moment statüsüne geçmiş bu alet:Kendisi bir USB fark ettiğiniz üzere:) Fiyatı da 60 dolarmış, elbette verilmez.

Açık seçik

Herkeslerden sakladığım bir blogum daha var, çok gizli şeyler paylaşabilirim, paylaşmaya da bilirim; bulması size kalmış.

Bulanları yorumlara ya da alternatif iletişim kanallarına bekliyorum:)

Herkesten sanatçı çıkar mı?


Taa Haziran başında bir internet sitesinde, çöp adam bile çizemeyen bir adamın, kaza sonrası geçirdiği ameliyattan sonra bir ressam edasında çizim yapabildiğini okudum. Zaman geçti, hakkında kimseyle konuşamadık; ben de çok gizli bilgi olarak tutmaktan vazgeçip buraya taşıyayım dedim en sonunda. Haberin aslı burada

Anevrizma teşhisi koymuş kendisine, adamın yeteneğindeki bu değişimin ameliyata bağlı olup olmadığı da meçhul; hatta ameliyata bağlı olsa bile bunun yeteneğini nasıl etkilediği belli değil. Bütün bu eksilere rağmen, ameliyat sonrasında yeteneğe kavuşma fikri hem büyüleyici, hem de çok dehşet verici.

Büyüleyici: Kafasındaki fikirleri pratiğe dökemeyen insanlar, ya da ikinci bir şans isteyen insanlar; kısacası potansiyel olarak herkes sanat yapabilir.

Dehşet verici: Bu potansiyelin büyük bir kısmı paralı insanlardan oluşacak. Ayrıca "herkesin sanat yapabiliyor" olması fikri de korkutucu.

Şu anda değil elbette; ama 15 - 20 yıl sonra böyle bir şey adam akıllı geliştirilirse, hayalini kurduğum grubumla karşınızda olacağım.

Müzik dostu Rijkaard

Bu hafta yoğun geçebilir benim için, o yüzden blogda çok fazla yazı görememe ihtimaliniz var; arada tam tersi de olabilir elbette:)

Bu haberi de Milliyet'ten alıntılıyoruz:)


Barcelona’yı çalıştırdığı yıllarda bütün oyunculara müzik kültürü aşılayan dünyaca ünlü teknik adamın, sarı-kırmızılı futbolculara da kendi felsefesini öğretmeye çalışacağı bildirildi. Evinde çok büyük bir koleksiyonu bulunan Rijkaard’ın galibiyetlerden sonra Nirvana’yı, yenilgilerde ise yaşadığı stresten uzaklaşmak için hard rock türü müzikler dinlediği kaydedildi. Hollandalı çalıştırıcının kendi ifadesiyle hayatını değiştiren müzik grubunun ise İngiliz Pixies olduğu biliniyor. Rijkaard, Pixies’in en çok Doolitle albümünü beğeniyor. Tecrübeli teknik adamın en fazla sevdiği grup ise 70’li yıllarda çok popüler olan Sex Pistols...
Barcelona’da Şampiyonlar Ligi kupasını kazandıktan sonra sabaha kadar Morrissey ve The Smiths grubunun en çok sevdiği şarkılarını dinleyen Rijkaard, galibiyetlerin ardından coşkulu müzikler yerine slow türü tercih ediyor. Kazandığı maçlardan sonra genellikle Nirvaya’yı dinleyen Galatasaray’ın hocası, efsane grubun en çok, “Unplugged in New York” çalışmasını beğeniyor.Adam Smiths falan dinliyor yahu, yerim onu ben.

Bir İran protestosu vardı ne oldu ona?

Medya ne güzel şey değil mi?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...