Hey Jude @ Trafalgar Square
Orada olmak, leş sesimizle bağıra bağıra söylemek var.


Re-tweeting!

Twitter'ı pek sevmesem de, günümüz modasının aşağıdaki ilüstrasyon gibi olduğunu inkar edemeyeceğim.İnternet'teki ülke kodları

Aşağıda görmekte olduğunuz haritaya tıklayınız; o haritada dünyadaki ülkelerin web alan adı uzantıları, dünya haritasındaki yerlerine göre yerleştirilmiş. İlk başta karmaşık gelebilir; kafanızda dünya haritasını canlandırmanızda fayda var. Uzantıların boyutları da ülkelerin büyüklüklerine göre ayarlanmış. Kim ilgilenir bilmiyorum; ama haritayı buradan
satın alabiliyorsunuz.


Laptop Üreticilerine Ultimatom

Biz, Türkler olarak ısınan laptoplara karşı olan duruşumuzu, agresif bir hareketle dile getirmeye karar verdik. Bu hareketimizi, laptop üreticilerine karşı bir ultimatom olarak yapıyoruz; eğer aşırı ısınan laptoplara karşı bir çözüm bulmazsanız, daha sık bir şekilde eylemlerimizle karşılaşacak, Türkler'i kızdırmak ne demekmiş göreceksiniz.Resim pati'den bu arada

Radio Oxigen ve Lounge FM birleşiyor!


102.00'da ikamet eden Lounge ile, 96.00'da yer alan Radio Oxigen, 1 Haziran itibariyle birleşiyorlarmış.

102 frekansı ortadan kalkıyor görünüşe göre, bundan sonra 96.00 frekansından yayına devam edeceler. Yeni radyonun ismi de LoungeO2 olacak.

Tabi hali hazırda devam eden programlara ne olacağı, yeni radyonun müzik tarzının hangi eksende olacağı ve böyle bir birleşmeye neden gidildiği sorularının cevabı henüz yok.

Birleşme sebebi olarak aklıma gelen yegane sebep ekonomik kriz oluyor; ancak iki radyonun da reklam geliri iyi diye biliyordum. Yanılıyormuşum anlaşılan.

Tugay, You Are My Turkish Delight

Pek çok insan için İspanya'daki Nihat, ya da NBA'deki Hidayet gibi çok ses getiren, oyunu döndüren bir futbolcu olmasa da, her zaman için iyi bir oyun sergileyen, daha da önemlisi haysiyetiyle, duruşuyla taraftarın sevgilisi olan bir futbolcu oldu Tugay. Glasgow'a, sonrasında da Blackburn'e gidiyor olmasına şaşırmanın yanı sıra üzülmüştü onca Galatasaray taraftarı; ama o gitti, bu sefer de Blackburn taraftarının sevgisini kazandı. You are my Turkish Delight oldu. Dün akşam ki maçla birlikte sahalara da veda etti. Diliyorum ki teknik direktör eğitimini alacak; ve ismini çok daha sık duyacağız. Hadi bakalım.
F1 Monaco GP: Ferrari toparlıyor mu?

Hayır, yarışı da seyretmedim; ama çok da iddialı bir başlık attığımın farkındayım.


Monaco GP'de, 2009'un flaş takımı Brawn GP duble yaptı. Şaşırmadık. İlginç olan ise Ferrari pilotları Raikkonen ve Massa'nın sırasıyla 3. ve 4. olması. Şu noktadan sonra toparlasalar bile iyi bir yere gelebilmeleri için Brawn'ın düşüşe geçmesi lazım, o da şu an için pek ihtimal dahilinde gözükmüyor. Mark Webber de oldukça istikrarlı, ilk 5'lerde gezinmekte sürekli.


1. Button Brawn GP-Mercedes 1 sa 40 dk 44.282 sn
2. Barrichello Brawn GP-Mercedes +7.666 sn
3. Raikkonen Ferrari +13.443 sn
4. Massa Ferrari +15.110 sn
5. Webber Red Bull-Renault +15.730 sn


You've got mail


İsveçli Eric Ericson abimiz, Avrupa posta servisininin sınırlarını görebilmek için değişik bir olaya başlamış.


Çeşit çeşit eşyayı, gönderileceği adresi üzerine yazarak postaya veren abimizin, gönderdiği en absürd şeyler bile yerine ulaşıyor görünüşe göre.

Gönderdiği şeyler arasında plaklar, dünya modelleri, hatta iskeletler bile var. Wired da adamla röportaj yapmış, onu da buradan
okuyabilirsiniz.

Cannes Lions Ad Contest v.2

Türkiye'den katılan bir ekip varmış, şu videoyu da çekmişler; aşırı yaratıcı değil ama bence güzel olmuş, dereceye girebilmeleri için de bolca seyredilmesi ve (yanlış hatırlamıyorsam) favoriye alınması lazım. Tık tık o yüzden=)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...