Control Your Cat


Powered by positive thinking.

Back in Business


Pek kişisel olacak, ilgilenmeyenler pas geçsin lütfen:)


Bilen biliyor, Müzik Kulübü'nde 2 yıl bolca çalıştıktan sonra "ben ortalama kasıcam, ben kariyer kasıcam" diyerek her şeye ara vermiştim. Sadece dergicilik işlerine ucundan bulaşıp, geri kalan her şeyden elimi eteğimi çektim bu sene boyunca.

Yanlış bir karar verdiğimi kesinlikle düşünüyorum; bu dönem bunu da yapmam gerekiyormuş diyebilirim ancak. Öte yandan, bu durgunluğa son vermeye karar verdim. Eninde sonunda muhtemelen 2 yılım kaldı okulda geriye; ve ortalama/kariyer kasıp "arada", "takılarak" bitirmek pek işime gelmiyor. Bu nedenle de yarım bıraktığım bir iki şeye geri dönmeye, ve uzun zamandır kafamı karıştıran bir sorumluluk mevzusunu da kabul etmeye karar verdim. Bir yandan ajansta devam edip, bir yandan ders çalışıp diğer yanda bunları nasıl halledeceğime dair hiçbir fikrim yok; ama bir şekilde yolunun bulunacağına inanıyorum.

Kendimi yeniden doğmuş bir insan gibi hissediyorum desem yeridir:)

Massive Attack: Alemin Kralları Dönüyor


Yeni albüm yolda, Ekim 2009'da çıkması bekleniyor. Albüm adı henüz belli değil; ama "Weather Underground" olma ihtimali olduğunu belirtelim.


Bunun yanı sıra, daha şimdiden 40 konseri kesinleşmiş bir turneye çıkıyor grup bu sene. Eylül'de başlayacak olan turnenin önümüzdeki Noel'den sonra Asya taraflarına geçme ihtimali varmış; 2010'da Massive Attack seyretme ihtimalimiz ÇOK yüksek diyorum.

Radyoculukta Web 2.0


User submitted content olayının dibine vuruyoruz şimdi.

Bizim neslimizin internet semalarını web 2.0'nin şekillendirdiği açık bir gerçek; öte yandan web 3.0 de büyük bir hızla yaklaşmakta.

Neden daha önce yapılmadığını bilemediğim bir proje var karşımızda. Web 2.0'yi kenarından yakalamış, user submitted content'in önemini kavramış bir ilk sanırım.

Podcasting radio!

http://www.kyouradio.com/ adresinden ulaşabileceğiniz radyo, "open source radio" sloganıyla yola çıkmış. Buraya kendi kaydettiğiniz program podcastlerinizi yollayabiliyorsunuz; ve adamlar bu podcastingleri kendi yayın akışlarına yerleştirebiliyorlar.

Fikir bence bir noktaya kadar oldukça mantıklı, yani elbette burada program yapabilecek kıvamdaki birisi başka bir yerde hali hazırda program yapıyordur; ama ben başarılı bir girişim olduğunu düşünüyorum.

My Name is Earl ve Without a Trace İptal Edildi

Bir kısmınızın haberi olmuştur, Terminator: The Sarah Connor Chronicles'ın gelecek sezon yayınlanmayacak olduğu geçtiğimiz günlerde kesinleşmişti.


Listeye 4 dizi daha ekleyin:

- Without a Trace
- My Name is Earl
- Medium
- The Unit

Medium'un CBS tarafından alınması söz konusuymuş, diğer dizilerin akıbeti ise şu anda meçhul.

Depeche Mode 3 konser daha iptal etti


Tagler arasına Depeche Mode eklemenin vakti geldi sanırım.

Dave Gahan'ın rahatsızlığı sebebiyle, İstanbul konseri dahil toplamda 6 konser iptal etmiş olan grup, doktorun tavsiyesi üzerine 3 konser daha iptal etti. İptal edilen konserler Polonya, Letonya ve Litvanya'da gerçekleşecekti. Eğer iptaller devam ederse, bir sonraki iptal O2 Arena, Londra konseri olacak; bu da büyük olay çıkması anlamına gelebilir.

Ayrıca, Türkiye konserinin akıbeti ile ilgili bir gelişme henüz yok, yanlış anlamadıysam organizatör şirket de DM menejerleriyle anlaşmaya çalışıyor.

Adam iddialıDurex

Gerçek aktörlerle yapamadıklarını prezervatiflerle yapmışlar, bravo ehueh.
Pixar's UPisodes

Pixar'ın yeni çıkacak olan Up! filminden 3 episode yayınlanmış, sırasıyla izleyiniz:)

Radiohead'den yeni albüm...

...çalışmaları başladı.=)


"It's at the stage where we've got the big Lego box out and we've tipped it out on the floor and we're just looking at all the bits and thinking what's next?...It was very noisy and chaotic and really fun."

Yukarıdaki sözler Colin Greenwood amcamıza ait. Ne zaman çıkacağıyla ilgili bir bilgi yok, röportajın tamamı da şurada.

Geek Yastıkları
Geçen hafta çok fazla içerik basınca arada kaynayan; ama gözden kaçmasın diye bugün ve yarın paylaşacağım birkaç mevzu var; bunlardan biri de Geek Pillows.

Intel Stars

Sunumdan ötürü geç kaldım bugün yazı yazmakta; özür=)

Intel hoş bir reklam yapmış, thenextweb'e konu olmuş; hemen size bildiriyoruz:Hatta hazır basmışken diğer Intel reklamını da basalım, o da hoş olmuş.Dilbert


Yazı girmeye çok üşendim, bir kez daha Dilbert basıyorum=)

17 Mayıs 2000


Geçmişte yaşamıyorum; ama bence kutlamak gerek yine de:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...