Sansüre Sansür Boğaziçi'nde


Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu girişi


SportsFest ve Adidas


Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs
Tarih: 16 Mayıs 2009 Cumartesi
Etkinlik: SportsFest 2009


SK'yı ve SportsFest'i hiç sevmemekle beraber, Adidas'ı şu minibüsünden ötürü takdir ettim. Güney - Kuzey arasında shuttle servisi yapıyor sanırım; güneyden kuzeye giderken de kendisini kullanacağım bugün; içini de fotoğraflayacağız fırsat olursa.

One Love'a Zero 7 da geliyor

İnternet sitesinden görebilirsiniz, henüz Biletix güncellenmedi.


Röyksopp, Zero 7, Tricky, Klaxons...

Yılın festivali benim için şu anda budur.

Cannes Young Lions

Aslında her şey videoda saklı.

Bu gece saat 2'de brief açıklanıyor; 28 yaş altındaki gençleri fikir üretmeye davet ediyoruz; çok heyecanlı olabilir.
Coldplay'den ücretsiz albüm


Elbette ki orijinal içerikli bir albüm değil.


Gerçi o da olabilirdi; ama yakın zamandaki sabıkalarını falan düşününce pek de iyi niyetle yaklaşamıyorum Coldplay'e.


Grubun yeni yayınlanan konser albümünü internet sitelerinden indirebilirsiniz.

Ve Chrome'a Extension geldi


Uzun zamandır beklenen hamle sonunda gerçekleşti.

Ben dahil pek çok insan tarafından çok "light" olduğu için kullanılmayan; testlere göre alemin en hızlı browser'ı Chrome, artık extension da destekliyor. Buna göre bunu indirip kanalı "developer" a dönüştürüyorsunuz. Sonrasında da Chrome'u "çalıştır" bölümünden sonuna "-enable-extensions" ı ekleyip çalıştırıyorsunuz.

Şu anda sadece gmail kontrol edici ve RSS feedi alma eklentileri geliştirildi Google tarafından. Daha fazlası da gelecektir kesinlikle. Tabi soru şu, Firefox ne yapacak?

The Circle of No Life

Hayatı bu döngüye girenler parmak kaldırsın:)

Maggie Simpson Konuştu

Birazcık eskidi ama gözden kaçmasın:


20. Sezonun 20. bölümünde, Maggie Simpson'ın da sesini duyabildik. Biraz hayalkırıklığı ama belli ki dalga geçmişler biraz, hoş olmuş.
Pearl Jam basçısı dayak yedi

Jeff Ament'ten bahsediyoruz. Kayıp yaptıkları stüdyonun dışındaki jipinde maskeli ve bıçaklı üç kişinin saldırısına uğrayan Ament, 3000 dolar para ve 4000 küsür dolar değerinde eşyayı gaspçılara teslim etmiş. Gaspçılar bütün bunları aldıktan sonra Ament'a saldırıp yaralamışlar bir de.

Türkiye'ye gelmezseniz böyle olur.

Depeche Mode 4 konser daha iptal etti


Resmi olmayan Depeche Mode muhabiriniz bildiriyor: Romanya, Bulgaristan, Sırbistan ve Hırvatistan konserleri de iptal edildi.

Turne 2010'a dek uzandığı için nereye 6 konser sıkıştıracaklar merak ediyorum; daha fazla konser iptal edilecek mi, asıl merak konusu da bu sanırım. Sene içinde beklediğim 2 konserden tekinin akıbeti Dave hastalandığı için belli değil; bende bu şans varken Leonard Cohen'e de bir şeyler olacak diye korkuyorum.

Siyahkahve ve Sansüre Sansürİki haberimiz var:

1-) Siyahkahve görünüşe göre açıldı. Görünüşe göre diyebiliyoruz, çünkü ne sorunun ne olduğunu biliyoruz, ne nasıl açıldığını biliyoruz, ne de hangi şartlarda girilip girilmediğini bilebiliyoruz. Siteye şu anda çoğunluk tarafından erişilebiliyor ve bazı görseller ve bannerlar dışında bir kayıp da yok gibi gözüküyor. Öte yandan durup dururken açıldığı için Youtube misali durup dururken de kapanabilir; hazırlıklı olmak lazım.


2-) Bir virale, hem de oldukça anlamlı bir virale buradan destek vermemek olmaz. Önceden beri var olan Sansüre Sansür sitesi yakın zamanda viral bir kampanya başlattı. Yay! Hareketi adı verilen bu kampanyanın kliplerinin yönetmenliğini de İlkay Kopan üstlendi. "Bu ..... erişim mahkeme kararıyla engellenmiş" yazılı sticker ve görsellerin çeşitli ortamlarda yayılması ile ses bulmakta olan oluşumun gitgide daha çok ses getireceğine inanıyorum şahsen. Siteden 1-2 görsel ve kliplerden birini de ekliyorum, sitenin kendisinde daha çok bilgi bulabilirsiniz.
Never Let Us Down Again

Depeche Mode konserinin iptal olması üzerine site patlatılmış hemen.


http://www.neverletusdownagain.com/index.php

Leonard Cohen Bilet Fiyatları

1. Kategori: 275,00 TL
2. Kategori: 220,00 TL
3. Kategori: 192,50 TL
4. Kategori: 165,00 TL
5. Kategori: 102,00 TL


Eh, cümlemize geçmiş olsun.


Herkese nasip olmaz


1 günde 7 entry girerek kendimi aşıyorum ama dayanamadım yine.

Beşiktaş'lı değilim; ama Fener'in kupa görmesini istemeyeceğimi tahmin etmiyordunuz elbette. Sahi, siz Fener'in kupa aldığı seneyi hatırlıyor musunuz?

No Hooking PleaseDepeche Mode Kesin Olarak İptal


Saatler önce iptal olduğuna dair ntvmsnbc.com dahil olmak üzere pek çok yerde haber çıktı; ama kesin haber kısa süre önce konserin Türkiye resmi sitesinde yayınlandı.

Ne kadar kötü olduğunu anlatmaya gerek bile yok, büyük hayalkırıklıkları içerisindeyim şu anda. Yapacak da bir şey yok, beklemedeyiz.

Ferrari'den FIA'ya Ultimaton

Son 10 yılda 8 defa şampiyon olan Ferrari'nin, bu sene inanılmaz bir düşüşte olduğunu biliyorsunuzdur. Ağırlıklı olarak bu sene getirilen harcama limitine dayanan bu düşüşün sonu da şu anda gözükmüyor. Bu harcama limitinden ötürü geçtiğimiz haftalarda Toyota ve Red Bull, gelecek senenin turnuvasına girmeyebileceklerini açıklamışlardı. Ferrari'den gelen en son açıklamada da eğer bütçe limiti kaldırılmazsa ve yapılması düşünülen bazı değişiklikler gerçekleştirilirse gelecek senenin turnuvasına katılmayı düşünmedikleri belirtildi. Ferrari'siz bir Formula 1 olamayacağını Hamilton bile belirtmişken FIA yönetiminin nasıl bir tutum sergileyecekleri büyük merak konusu.

Depeche Mode Konseri ne olacak?

Artık duymayan kalmadı sanırım, Dave Gahan dünkü Atina konserinin kulisinde rahatsızlanmış, hastaneye kaldırmışlar direkt. Dolayısıyla konser de gerçekleşememiş, haliyle Türkiye konserinin ne olacağı da bilinmiyor.


Şimdi,

1-) Türkiye saatiyle 3-4'e kadar Atina konserinin akıbeti belli olmazsa buradaki konserin erteleneceğini tahmin edebiliriz.

2-) Eğer bu akşam Atina konseri olursa Türkiye konserinin yarın akşam olma ihtimali var; ama bu sefer üst üste 2 konserde İstanbul performansı kötü olabilir; o yüzden bence en güzeli Cuma ya da Cumartesi'ye ertelenmesi.

3-) Santralistanbul'da sahne hazırlıkları devam ediyor, dolayısıyla bu konserin en geç Pazartesi'ye kadar yapılacağını iddia etmek yanlış olmaz.

4-) Atina konseri ileri bir tarihe ertelenirse tur programının geri kalanı çok rahat devam edebilir, bu da yüksek ihtimale sahip bir seçenek.

Depeche Mode geri sayım: Yeni setlist

Grubun Lüksemburg'daki ısınma şovunda ne çaldığını yazmıştık, şimdi de 10 Mayıs'taki İsrail konserinde neler çaldığını sıralayacağım. Grup bu akşam Yunanistan'da, onun da setlisti geldikten sonra yarın akşam kendi tahmini setlistimi yazacağım; bakalım ne kadarı tutacak.

Ayrıca erken saatte konser alanında olmayı düşünen manyaklar varsa haberleşelim derim, güneş altında saatlerce tek başına beklemek çok mantıklı gelmiyor şu anda=)

  1. Esque
  2. In Chains
  3. Wrong
  4. Hole To Feed
  5. Walking In My Shoes
  6. It's No Good
  7. A Question Of Time
  8. Precious
  9. Fly On The Windscreen
  10. Jezebel
  11. A Question Of Lust
  12. Come Back
  13. Peace
  14. In Your Room
  15. I Feel You
  16. In Sympathy
  17. Enjoy The Silence
  18. Never Let Me Down Again
  Encore:
  1. Stripped
  2. Master And Servant
  3. Strangelove
  Encore 2:
  1. Personal Jesus
  2. Waiting For The Night


9 -5 iş saatleri yalan mı oldu?

Reader's Digest çok güzel bir konuya değinmiş, hemen kısaca bahsediyouz.

Temel olarak anlatılan ülke Amerika; ancak tahmin edeceğiniz gibi Türkiye'ye uyarlaması da çok zor değil.

Buna göre, artık 9 - 5 iş saatleri mantığı beyaz yakalılarda yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bunun en temel sebebi de Blackberry ve e-mail imkanıyla her an her yerde müşteriye hizmet edilebilme olanağı. Patronunuz ya da müşteriniz, size bu şekilde her an ulaşabildiği için gece 2'de evinden iş tamamlayan insanlarla da karşılaşabiliyoruz sık sık. Amerika'da 10 kişinin 4ü öğle yemeğine çıkmıyor. Bunun içine çalışılan yere yemek söylemek dahil mi bilmiyorum; ama dahildir muhtemelen. Artık yemek gelene kadar çalışıp, yemek gelince öğle tatilini 10 dakikayla kısıtlı tutmak da moda. Fransa'nın geçtiğimiz yıllarda haftalık 35 iş saati uygulamasına geçmesinden sonra ise şu anda, Almanya'da 26, Amerika'da 34.6 saat işte geçmekte. Şu an bulamadığım için soralım: Türkiye'nin durumu ve ortalaması nedir?

Ve elbette, iş dünyasının geleceği bu mudur?

Makalenin tamamı için buyrun.

Refugee

1-) Refugee Interpreting

2-) Oi Va Voi - Refugee

3-) Bu:
İçim dışım mülteci oldu.

İngilizce'de 1 milyonuncu kelime

10 Haziran'da belli olacakmış kesin olarak; ama internete düşen habere göre, resmi olarak İngilizce'nin bir parçası olarak sayılacak olan 1 milyonuncu kelime olarak 2 seçenek var:

1-) Defriend
2-) Noob

Defriend sanırım Facebook vs. ile yaygınlaşan bir kelime, Noob ise yıllardır oyun dünyasının en vazgeçilmez kelimesi olmaya aday. Elbette bir oyun düşkünü olarak noob'u tercih ediyorum; ama göreceğiz bakalım.

If it ain't broke

Eski biraz ama iyi bir başlangıç bence haftaya.

Ayrıca, If it ain't broke, don't fix it:PAnneler Günü

Şu kesinkes biliniyor ki, en çok üzdüğümüz insanlar daima en çok nazımız geçenler olmakta. Bariz örneğini de en büyük şiddetiyle kendi hayatımda yaşadığım için bu olay da en çok bana koyuyor. Değiştirmek için bir şey yapıyor muyuz? Elbette hayır, pişmanlığa devam.


Tüm annelerin, teyzelerin ve anne gibi sevdiklerimin anneler gününü kutluyorum, sizi pek bir seviyorum.

Pazar Neşesi DilbertRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...