Yasal Brawn estirmeye devam ediyor.


Brawn'ın difüzörlerinin kurallara uygun olduğu bu çarşamba günü alınan kararla kabul edildi. Dolayısıyla şu noktadan sonra, (kuralları bilmiyorum, yapabiliyorlar mı emin değilim) ya başta büyük takımlar olmak üzere çoğu takım bu tip difüzörlere geçiş yapacak, ya da Brawn fırtınası devam edecek.

Jenson Button Çin GP'sinin hazırlık turlarında, bugün pistin en iyi tur zamanını yakaladı. Rosberg ikinci, bir diğer Brawn pilotu olan Barrichello ise üçüncü sıradaydı.

Yarın sıralama turları var, saat 09.00'da, pazar günü ise saat 10.00'da yarış var, neler olacağı merak konusu.

Son bir bilgi daha: McLaren ortağı ve takım patronu Ron Dennis bu haftaiçinde (dün sanırım hatta) yarış takımından çekileceğini ve otomobil grubuyla ilgileneceğini açıkladı. Bunun sonuçlarını da tahminimce bu haftadan olmak üzere göreceğiz.

Benim için Efes!

Efes Pilsen'in 40. yılı sebebiyle yeni bir site hazırlanmış "Benim için Efes" adında, geçmişten günümüze Efes'i, insanların görüşlerini ve yenileneceği bir süredir bilinen logonun en son halini görmek mümkün.

http://www.benimicinefes.com


Düşünüyorum, benim içinse Efes, 5 yaşında tanışıp iki yudumuyla sızdığım, gerektiğinde laf yemek uğruna ortalık yerde içtiğim, hayatıma renk katan, hatta ve hatta benim için lovemark statüsüne ulaşmış bir bira anlamına geliyor. Ya sizin için?

p.s: Viral değil, para almadım:pAdidas Originals, House Party

Artık seyretmeyen kalmadı sanırım bunu, bu seferlik de çoğunuzun görmüş olabileceği bir şey koyalım, ne çıkar:)


"It's the house party to end all house parties and you're invited. (...) All the celebrities, athletes, and kids who have helped make us who we are today. And with everybody under one roof, things are going off." demiş Adidas reklamın açıklamasında. Frankie Valli'den Beggin' eşliğinde, tam bir ünlüler geçidi, amaca uygun, ve de kesinlikle ve kesinlikle büyüleyici. Tekrar tekrar seyretmekten kendimi alamıyorum diyebilirim. Yaratıcılık olarak bir şey yok, ya da reklamın bir stratejik planlama harikası olduğunu iddia etmeyeceğim; sadece ve sadece insanı iyi hissettiren, o havayı yaşatan ve kendini tekrar tekrar seyrettiren bir reklam olmuş.

Televizyonlarda gözüken kısa versiyonuna kanmayın, 2.40'lık bir reklam aslında, o versiyonunu koyacağım buraya. Ayrıca reklamda gözüken ünlüler listesini de bir yerden çalarak koyuyorum buraya.

Birgün 6. Yıl Manşeti


Geçtiğimiz günlerde Tayyip, Unakıtan ve adını hatırlamadığım birisi hakkında yapmış oldukları ilanlarla burada yer bulmuştu Birgün gazetesi. Şimdi de 6. yıldönümleri vesilesiyle bir manşet hazırlamışlar. Fena da olmamış manşet, alt yazısını pek beğenmesem de görseli takdir ettiğimi söylemeliyim.

Farkında mısınız bilmem, dönem dönem gazetelerin imaj kampanyalarıyla karşılaşsak da 2008 sonu - 2009 başı arasında pek çok gazetenin imaj kampanyasıyla karşılaştık. Genellikle, "ülkeyi birleştirici, herkese eşit, ötekiye saygılı" imajlarını satan bu kampanyaların yoğunlaşmasını sorgulamak gerekir mi emin değilim; bu sadece basit bir kampanya mı?

Şu da önemli tabi, yapılan araştırmalarda medya, düzenli olarak en az güvenilen kurumlardan biri olarak yer alıyor. Bu haklı güvensizliği imaj kampanyalarıyla kapatabilirler mi acaba; yoksa bir kez daha yaptıkları haberler, imaj kampanyalarına harcanan paraların denize atılmasına sebep olacak mı?

Eklektik @ Sourberry #4 - 5

Geçen hafta yazmamışım, bu hafta ikisini birden yazıyorum playlistlerin.


#4


Sara Tavares - One Love

Yasmin Levy - Locura

Janet & Jak Esim - Por amar una donzea

Jehan Barbur - Tesadÿf

Jehan Barbur - Leyla

İncesaz - Çok Aşığın Var Diyorlar

Norrda - Two To One

Wax Poetic - Angels

Fiona Apple - Extraordinary Machine

The Gathering - You Learn About It

Telepopmusik - Close

J.Viewz - Worth Light

Frente! - Bizarre Love Triangle

Lizz Wright - This Is

Jewel - Who Will Save Your Soul


#5


parov stelar - Chambermaid Swing

Zimpala - Trop Mechante

Peter Malick Group Feat. Norah Jones - Deceptively Yours

Zero 7 - This Fine Social Scene - Feat. Sia

Bonobo - Between The Lines (Feat. Bajka)

Depeche Mode - Perfect

Depeche Mode - Walking In My Shoes (Live in Milan)

Chris Cornell - Black Hole Sun

The Whitest Boy Alive - Fireworks

Lisa Ekdahl - Now Or Never

The Submarines - You, Me, & The Bourgeoisie

DJ Shadow - This Time (I'm Gonna Try it My Way)

Daniel Ash - Fever

Bitter:Sweet - Dirty LaundrySavaş alanından bildiriyoruz


Kimseyi kırmak ya da blogta çok fazla küfür etmek istemediğim için maçı yorumlamak istemiyorum. Zaten tarafsız yorum yapma gibi bir lüksten yoksunum, seyrettiğim maç bu kabiliyeti elimden almış durumda, o yüzden tek bir lafım var: Lugano ve Emre Belözoğlu gibi karakterli (anladınız siz onu) futbolcular, Fenerbahçe'nin kalitesini çok güzel yansıtan, takıma çok yakışmış futbolcular; Aziz Başkan'dan ricam bunlar gibi daha fazla futbolcu almaları, güzel oluyor böyle.

Yukarıdaki fotoğrafı patiden buldum, maça dair en güzel fotoğraf olabilir belki de.

Siftah

One Love'a aldığımız bilet ile 2009 konser sezonunun açılışını yaptık. One Love ile birlikte, henüz biletini almamış olsam da Depeche Mode konserine gitmem kesin gözüküyor. Sonrası ise meçhul, Nine Inch Nails'ı seyretmek istesem de param olmayabilir ya da yurtdışında olabilirim; Deep Purple ve Fat Boy Slim de seyretmek istediklerim arasında.

Masstival ile ilgili pek bir bilgi henüz yok, Caz Festivali de keza öyle; onlardan da sağlam konserler bekliyoruz.

p.s: 8 aylık bekleyişten sonra (hala inanamıyorum ama) İKSV'den paramı aldım, dilerim alamayanlar da sıkıştıra sıkıştıra alabilirler.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...