Mustafa Topaloğlu'ndan Obama'ya sevgilerle

Proje haftası falan diye yazmıyorum uzun süredir, bir video verip oyalayacağım sizi; o arada da projelerimi hallederim umarım:)

Mustafa Topaloğlu, Obama'nın gelişi için video yapmış, bu nasıl bir ülke arkadaş.
1 Nisan: Opera Face Gestures

Gözden kaçan bir 1 Nisan şakası oldu bu. Opera browser yapmış, bence komik de olmuş.

Bookmark page hareketi on numara zaten, adam bile gülmüş hafiften yaparken:)

F1 2009: Malezya

En son ne zaman bir Formula 1 yarışında kırmızı bayrak görmüştünüz?

Ben hatırlamıyorum, arkadaşlarımdan biri ise 1999 olduğunu söylüyor.

5 Nisan 2009 bu açıdan önemli, çünkü bu pazar yapılan Malezya GP'sinin yarısında, kırmızı bayrakları seyrettik.

"Yağmur yok" gibi görünerek başlayan yarışın ilerleyen dakikalarında, hava tahminleri hala "yağmur yok" şeklinde raporlar geçiyordu. Ancak ilginçtir ki bu raporlardan biri söylenmekteyken Raikkonen pite girdi, ağır yağmur lastiklerini taktı ve piste çıktı. Ferrari'nin tahmini doğruydu; ancak onlar da lastikleri erken takmışlardı. Muson yağmurları 2 tur sonra başladı, herkes içeri giderken Raikkonen küfür ediyordu, "lastiklerim parçalanıyor." diye. Ferrari doğru kararı, alması gerektiğinden 1 tur erken almıştı.

Sonuç olarak ortalama 3, Button ve birkaç pilotun da toplamda 4 pit stopa ulaştığı bir süreçten sonra, yarışın bitimine 24 tur kalmışken kırmızı bayrak sallanmaya başladı. Zaten pist tam anlamıyla Alibeyköy'e dönmüştü, sağda solda arabalar spin atıp duruyorlardı, en mantıklı karar da buydu zaten.

Yarışın toplamda 2 saat sürme zorunluluğu var, yani 11'de başlayan yarışın 14'te sona ermesi gerekiyordu. Bu süre dolmadan yarışın tekrar başlatılmayacağı haberi gedi. Yarışın da %75'inden azı tamamlandığı için pilotlar normalde alacakları puanın yarısını alacaklar.

Açık konuşmam lazım, son zamanlarda seyrettiğim en güzel yarışlardan biri oldu, olay isteyene olayı da vardı, Webber - Hamilton kapışması da seyredebilmiş olanları büyük ölçüde tatmin etmiştir diye tahmin ediyorum. TRT'nin de şansına, çok ilginç ve çok başarılı bir sezon seyrediyoruz, Okay Karacan da cabası.

Tam bu yazıyı yazarken açıklanana göre, kırmızı bayrağın sallandığı tur değil, herkesin tamamladığı tur olan 31. tura göre sıralamalar yapıldı. Böylece Heidfeld ile Glock yer değiştirdi. Button da 2. yarışını kazandı, hadi bakalım diyoruz.


Son olarak sıralamalar:


1-) Button
2-) Heidfeld
3-) Glock
4-) Trulli
5-) Barichello

Türkiye'de araba kullanacaklara tavsiyeler

Amerikan vatandaşlarına yönelik, Türkiye'de araba kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair hazırlanmış bir liste. Kesinlikle fake değil, ve maddelerin bazıları gerçekten inanılmaz.

Birkaç alıntı yapacağım, listenin tamamına da buradan ulaşabilirsiniz.


The cardinal rules of safety to survive Turkish driving are: drive very defensively, avoid driving at night, and never let emotions affect what you do.

-- Drive defensively, defensively, defensively.
-- Expect the unexpected.
-- Drive each day as though you were on a mission: the goal of which is not to be involved in an accident, cause an accident or strike a pedestrian.
-- Assume nothing. Make no assumptions about what another driver may do or how they will react in a situation. Do not assume that they have seen your vehicle or will do the "right" thing.
-- Drive defensively. This is not a catch phrase to be taken lightly.Birgün - Tayyip

Resme Tıklayınız.

Birgün gazetesinde görmüştüm geçen gün, taratmaya da üşenmiştim açıkçası, biraz önce Elma-Alt-Shift'te görünce hemen resmi alıp koyayım dedim buraya. Gazetenin arka sayfasına yapılmıştı bu olay, sağ üstteki tarihe falan da dikkat ediniz ayrıca:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...