Dissolve your problem: Alka Seltzer

Şu dünyada kutsal bellediğim, hayatımın vazgeçilmezi Alka Seltzer basılı mecralar için bir reklam hazırlatmış BBDO'ya. 3 görsel reklam için dergiler bazında altın, gazeteler bazında da gümüş ödül kazanmışlar Andy Awards'da. Görselleri koyuyorum, iyice inceleyin derim:


Yaz Konser Haberleri vol. 1

Blogdaki 100. postumuz da konser duyuruları olacakmış.


AJANDA'dan aldığımız, internet sitelerinden de konfirme ettiğimiz bilgilere göre Linkin Park ve Santana Türkiye'ye geliyor.


Santana 6 Temmuz'da Kuruçeşme Arena'da sahne alacak, biletlerle ilgili falan hiçbir şey yok tabi.

Linkin Park ise sitelerinde yazdığı üzere 19 Temmuz'da Rock'n Coke'ta sahne alacak. 19 Temmuz Pazar gününe denk geliyor, dolayısıyla Rock'n Coke'un 17 - 18 - 19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

4 önemli nokta var şimdi:


1-) AJANDA, One Love'a Röyksopp'un geleceğini duyurdu; ama sitelerinde böyle bir bilgi henüz bulunmuyor. One Love ve Rock'n Coke, Pozitif tarafından düzenleniyor ve ilk gelen haberler böyleyse, iki festival için de daha ne gruplar çıkar tahmin bile edemiyorum.

2-) Masstival'ın bu sene de gerçekleşeceği tahmininde bulunursak, onu da One Love ile (Haziran ilk iki haftasından biri diyelim), Rock'n Coke arasına (19 Temmuz) yerleştiricez. E Temmuz'da bunun da üstüne Caz Festivali başlayacak. Neredeyse 2 günde bir efsanevi bir konser mi seyredeceğiz o zaman?

3-) Şaka maka ben bu kadar konsere nasıl para bulacağım?

4-) Bu şirketlerden herhangi biri Radiohead ya da Pearl Jam'i getirir mi acaba?

Manipülasyon? Taraf?


Taraf çalışıyor. Gül'ün Kürdistan tartışmalarının üstüne Barzani ile arasında geçen "Af" diyaloglarının üstüne fırsatı kaçırmayan Taraf sürmanşeti atmış: "Gül, 'af' isteyen Barzani'ye 'O bizim meselemiz' diyerek PKK'yı silahsızlandırma amaçlı düzenlemeye kapıyı açtı."

Kapıyı açan bir şey göremedim işin aslı ben. Hemen devamındaki ufak haberde Şahin'in "25 yıllık savaştan çok çektik" demecine yer verip; sonrasında da iki kilit yazar Çongar ve Altan'ın "Af olmalı" içerikli yazılarını da sürmanşete yerleştirmeleri, sizi "hadi milleti yönlendirelim" amacı çerçevesinde rahatsız ediyor mu bilmiyorum; ama ben okurken rahatsız oldum. Tabi medya manipülasyonu kültürümüz oldukça geniş Türk medyası olarak, haliyle Hürriyet'in bilinçaltı çalışmalarını da görüyoruz; onların yanında bu kadar apaçık bir yönlendirme yapma cesaretini bulmalarına bile şaşırdım ben.

Taraf'la ilgili yazılacak çok şey var da, bugün bunu görünce değinmeden edemedim.

Expositions #91-) Bu şarkıyı Remzi Bey'in blogunda gören Özgür Bey tavsiye etti, gerçekten çok çok iyi "feel good" şarkısı, güne başlamak için birebir.

2-) Aynı gün içinde hem bir internet sitesinin fon müziği olarak, hem de Erlend Oye'nin albümünde bu şarkıyla karşılaşınca yazmadan edemezdim. Üstüne Jamiroquai çok güzel gidiyor.

3-) Elec-Trip'ten çıkan Istanbul Calling albümlerinden birinde bunla karşılaştım daha dün akşam; ethnic - electronic kavramının içini çatır çatır dolduruyor valla, beğenmemek mümkün değil bence.

4-) Hafif "geyik" bir yapısı olan bu parçayı ise nerede bulduğumu hatırlamıyorum açıkçası, sabah sabah dinlerken dikkatimi çekti.

Last.fm: Neler Oluyor?

“I Want My Last.fm.”

Üstteki mottoya Last.Fm'deki hesabınızın Home sayfasında rastlayabilirsiniz. Tabi bu sözle tam olarak neyi amaçlamışlar bilemiyorum; ancak son yaptıkları hareketin "My Last.fm" den, "Their Last.fm" e hızlı bir geçişe yol açma ihtimali yüksek.

Bloglarında da açıkladıkları üzere Last.fm bundan sonra Radyosunu dinlemek isteyenlerden aylık 3 Euro'luk bir üyelik ücreti alacak. Last.fm için aylık 3 Euro gayet rahat verilebilecek bir şey, bir öğünlük yemek parası ediyor en fazla; ama Amerika, İngiltere ve Almanya'da böyle bir aylık ücret uygulaması yapılmayacağının da büyük bir pişkinlikle açıklanması, benim aklıma sadece "Last.fm noluyor, sağın solun oynuyor." cümlesini getiriyor. Bu da bizim mottomuz olsun.Altıncı His: This is the Future

Gün pazartesi, benim de yapmam gereken çok ödev var ya, 3 entry birden giriyorum bloga ahah.

Bu seneki TED Konferansı'nın en muhteşem konuşmasıydı belki de bu, üzerinde çalışılıp geliştirildiği zaman günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri olacağı apaçık. Teknoloji gittikçe daha çok yer kaplamaya başlıyor hayatımızda, burası kabul; ama bir noktadan sonra etik tartışmalar da gündeme gelebilir sanırım doğrudan bu olayla alakalı olarak.

Gencecik çocuk tasarlamış bir de bütün bunları, ben hala şiir çeviriyorum tey allam.

8.5 dakikanızı ayırıp mutlaka seyredin, pişman olmama garantisi veriyorum.Sudan Ucuz Fat Boy Slim

"Depeche Mode'a 300 YTL verebilir miyim, yoksa sıradan birisi gibi 99 ytl verip normal yerlerden mi seyretsem?" soruları kafamda dönüp dolaşırken, Fat Boy Slim biletlerinin şaka gibi fiyatlarda olduğunu öğrendim.

1 Ağustos'ta Kuruçeşme Arena'da gerçekleşecek olan konserin ilk 500 bileti 56 Türk Lirası. Şaka gibi ama evet. Biletler yarın satışa sunuluyor, ve bence almakta fayda var.

http://www.biletix.com/event.htm?id=KLFS1&pr=BK

Eklektik #2

Ekşide pazar günleri 15.00 - 16.00 arası yapmakta olduğumuz Eklektik programına devam. Radyoya http://www.sourberry.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu hafta da SAM Broadcaster problem çıkarttı, sanırım mikrofonlu yayın yapmak için daha çok fırın ekmek yemem lazım.

Playlistimizi koyalım, 2 defa Jens Lekman çaldım, farkındayım. Bu arada playlistte en alttaki parça ilk çaldığım, en üstteki son çaldığım; ona da dikkat:

Zero 7 - look up


Telepopmusik - Close


Bright Eyes - First Day Of My Life


José González - Teardrop


Koop - Koop Island Blues


Praful - Inspiracao


Sophie Ellis-Bextor - Today The Sun's on Us


Azure Ray - New Resolution


Travis - Closer


Shivaree - I Close My Eyes


Jens Lekman - The Opposite of Hallelujah


Morcheeba - Enjoy The Ride (feat. Judy Tzuke)


Jens Lekman - The Opposite of Hallelujah


Puppini Sisters - Sway


The Pierces - Turn On Billie


Waldeck - Jerry Weintraub


Jack Johnson - Sitting, Waiting, Wishing
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...