Gmail Labs: Undo


Yeri geldiğinde ciddi ciddi düşünüyorum, "gmail paralı olsa yine de üyeliğimi devam ettirir miydim" diye; sanırım evet.


Tasks olayı büyük bir yenilikti benim için ve uzun süre hayatımı kurtardı, gmail offline olayını halen gerçekleştireceğim; beklemede duruyor, bütün bunlar olurken yeni bir özellik ekleyip beni benden aldılar: Gönderilen maili geri alma.


Maili attıktan sonraki 5 saniye içerisinde Undo butonuna basıp maili Drafts bölümüne postalayabiliyorsunuz. Bir kez daha, adamlar yapmış.

Dinamik #58 out

Yeni sayı kantinlerde, kampüslerde ve İşletme Kulübü'nde. Israrla isteyiniz.


Oldukça sağlam bir yazı olmuş; zaman zaman, mail grubuna gelen maillerdeki imlaları (mesela biraz önce gelen bir mailde profesiyonel ve haberinede kelimeleri geçiyor ki bunlar sadece ufak bir örnek) görüp editörlere sabır diliyordum, bu sayıyı adam etmek için ne kadar uğraşmışlardır tahmin bile edemiyorum.

Sonuç olarak yeni sayı süper, tek oturuşta kaptırıp bitirilebilecek türde bir sayı olmuş, yeni sayı da o kıvamda olacak diye ummaktayım.

Sağlık Olsun Galatasaray

Dakika 81. Maç 2-0 dan 2-2'ye dönmüş, herkesin yüreği ağzında. Hamburg'lu bir elemanın topu direkten dönüyor, karşımdaki adam "Biz bunu yemediysek bu maç döner." diyor. Son birkaç dakikada maçı döndürüp tur atlayan bir milli takıma, ve aynı fikri benimsemiş bir Galatasaray'a sahip olduğumuz için çok da normal geliyor bu fikir. Ama olmuyor ne yazık ki.

Sahi, nereden geldik buraya? Biz değil miydik turu 2 - 0 ile garantilemiş olan? Yapılacak hatalar değil eninde sonunda maç 2 - 0 olduktan sonra yapılanlar. Çok da bir şey diyemiyorum çünkü kadronun eksiklikleri ortada, yine de 2 - 0 üstüne böyle hatalarla 3 tane gol yemenin mazereti olamaz.

Bir kez daha 2 kişilik performans ortaya koyan Arda ve Ayhan'a sevgiler, Kewell da alakasız yerinde fena oynamadı.

Sabri için söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum, bir ara kendisiyle ilgili paragraf paragraf yazı yazacağım. Hasan Şaş, Lincoln, Serkan, de Sanctis gibi isimler de akıl almayan performanslar ortaya koydular, bazılarına inanmakta hala güçlük çekiyorum.

Sonuç olarak baktığımızda bu maçı Galatasaray'ın hak ettiğini söylemek pek de mümkün değil; dolayısıyla turu kaybetmiş olmamız çok fazla da koymadı bana. Elbette geçmeliydik; ama olmuyorsa da olmuyor, bu kadroyla elimizden geleni yaptık.

Studio Plastico video by Portecho

Albümü dinleyeli 4-5 gün oldu da, bir şey yazma fırsatını elde edemedim henüz; ama değineceğim mutlaka. Yeni Portecho albümünün, albümle aynı adı taşıyan parçası (şu söze hastayım) Studio Plastico'ya, yakın zamanda İyi Seneler Londra filminden de hatırladığımız Berkun Oya bir klip çekmiş.

ÇOK iddialı bir klip, bu da Türkiye'de ses getirmeyecekse daha ne getirecek bilemiyorum açıkçası. Her şeye post modern yaftasını yapıştırmaya hasta bünyem bunun için de "kıyısından köşesinden post modern" olmuş düşüncelerini getirdi aklıma.

Portecho - Bant - Arkaoda vs. networküne de hastayım ayrıca, Berkun Oya'nın bu networkün bir parçası olduğunu da geçen ay öğrenmiştik Portecho röportajımızda; ama sizin o röportajı okumanıza daha var.
Battlestar Galactica @ U.N

Bugün çok verimliyiz, yarına ödev olduğu için ve ödevden kaçmak için yapmayacağımız şey yok ahah.


1

2


Through its newly established Creative Community Outreach Initiative, the United Nations Department of Public Information and the SCI FI Channel will co-host a panel discussion in connection with the final episode of the Battlestar Galactica television series at 7 p.m., tomorrow, 17 March in the Economic and Social Council Chamber. The discussion will explore some of the themes that are of importance to both the United Nations and the critically acclaimed television show: human rights; terrorism; children and armed conflict; and reconciliation and dialogue among civilizations and faiths.

Adamlar dizi üzerinden Birleşmiş Milletler oturumu gerçekleştirecek arkadaş, şaka gibi ya.Depeche Mode - Wrong

İlk klip yayınlandı Sounds of the Universe'ten. Klip ilginç, vokal tarzı Martin girene kadar kötü, altyapılar ise oldukça iyi.


Akılda kalıcı güzel bir parça olmuş da, albümde en az bunun kadar iyi 3-4 parça daha olması lazım, yoksa gidişat kötü.
Eklektik On Air #1

Uzun zamandır keyifle nöbetçi dj olarak takıldığım ekşi sözlük radyosu Sourberry'de artık program yapmaya da başladım. Eklektik adını verdik programa, tarz olarak da tam anlamıyla kafama göre takılacağım, playlistlerimi de buraya ekleyip Sourberry'de linklemeyi planlıyorum. İlerleyen programlarda yayının podcastini de eklemeye başlayacağım diye umuyorum.

Program Pazar günleri saat 15.00 - 16.00 arasında gerçekleşecek, Sourberry'e buradan ulaşabilirsiniz.


İlk programın playlisti şöyleydi:

Blues Travelers - The Hook
Raul Midon - Pick Somebody Up
Angus & Julia Stone - The Beast
Mattafix - Living Darfur
Phoenix - If I Ever Feel Better
MGMT - Electric Feel
El Piano Ardiendo - La Revenja d'Una Estrella
Christian Prommer - Around The World
Moloko - Sing it Back (Can 7 1930's Mix)
Sia - Breathe Me (live)
Tim Booth - Monkey God
RJD2 - 1976
Jay Jay Johanson - Cookie
Depeche Mode - Wrong

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...