Pixar: One Man Band

Pixar'ın animasyonlarından biri efenim bu, ben pek eğlendim seyrederken.


Youtube linki koyuyorum, Youtube'a giremeyenler için yapabileceğim bir şey yok ne yazık ki.

Gossip Girl Parti

Gossip Girl dizisi için bir parti düzenleniyormuş ama içerik gerçekten dillere destan.


Bu günleri de görecekmişiz demek ki. Gossip Girl dizisi için bir parti düzenleniyormuş ama içerik gerçekten dillere destan. Bültenin tamamını buradan okuyabilirsiniz. Ben sadece birkaç alıntı yapacağım.

"Umutlu, neşeli, hayat dolu ve modayı takip eden partilerin vazgeçilmeyen şehirli kızları ve erkekleri için son derece trendy bir party!"

"Kylie Minogue’a tasarladıları İstanbul hatırası özel elbise ile ünlenen Nişantaşı’nın gözde butiklerinden Matin Berenjian’in 2009 ilkbahar - yaz sezonu defilesi… ‘Cashmere in Love’ için 2009 - 2010 kış sezonuna yarı değerli taşlar ile hazırladığı koleksiyon ile Paris, New York ve Tokyo’da yer alacak Didem Aras’ın Didem’in İZİ markası ile takı koleksiyonu…"

Anlayacağınız belli bir yaş üstü Nişantaşı - Etiler'in genç kız ve erkeklerini bekleyen bir parti olmuş bu. İlginç olmuş.

p.s: Orange County için yapsalardı giderdim anasını satayım ahahah.

El Classico: Yılmaz Özdil


Biri üstteki adamı durdursun Allah rızası için.

"Az yazıyor, çok boşluk bırakıyor hede hödö" eleştirilerine sonuna kadar katılsam da yazdıklarının hatırı sayılır bir kısmının mesajlarının sağlam olduğunu düşünürdüm bu adamın. Ondan sonra bugün yazdığı yazıyı gördüm.

Yazıyı c/p lemiyorum, buraya yazık çünkü; girip bakınız


Şaka falan olmalı yani bu, gazetede koyduğunuz yere yazık, verdiğiniz paraya yazık. Adam artık herhalde "Aydın Doğan'la alenen nasıl dalga geçilir" dersi falan veriyor şu yazıyla.

1 Mart Gazete Analizi

1 Mart şu açıdan önemli bir tarihti: Fatih Altaylı yönetimindeki Gazete HaberTürk yayın hayatına başlayacaktı. Medyatava'dan bütün ince detayına kadar haberlerini takip ettiğimiz için, nasıl bir gazete olacağını merak da ediyordum. Fatih Altaylı'ya hiç güvenmem ama anlatılanlar hep içi dolu iddialı bir gazetenin çıkacağı fikrini güçlendiriyordu. Açıkçası bu Pazar karşılaşmış olduğum gazete ile tasvir edilen gazete arasında dünyalar kadar fark var. Üslubundan taraf oluşuna, yazarlarından reklam ve görsel tasarımına dek beklentilerimin kat kat altında kalan bir gazete oldu. Tasarım, reklam falan oturur da üslubunu ve içeriğini toparlayabilirler mi şüpheliyim.

Günün ikinci olayı ise Cumhuriyet'ten geldi. Arada bir yaptıkları üzere çarpıcı bir anasayfa tercihi yapmışlar bir kez daha. Bu sefer hiçbir şey koymamayı tercih etmişler. Görselini koyuyorum. Okumayacağımı bilsem de gazete bugün kendini aldırdı açıkçası.Expositions #7
Yeni bir Expositions serisiyle karşınızdayız.

1-) The Pierces'ın "Secret" adlı parçası Gossip Girl soundtrackinde ve Cnbc-e'deki Dexter teaserlarında çalıyor. Bu da aynı albümden, bence Secret'tan daha da güzel olan bir parça. Elemanlar kardeş, pek de güzeller.

2-)Parov Stelar'ı nasıl keşfettim hatırlamıyorum ama bir EP'lerinin girişinde bu parça vardı ve ilk saniyesinden itibaren büyüsüne alıyor insanı. Hem orijinal kaydı bulamadığım; hem de bu versiyonu da pek hoş olduğu için canlı kaydını koyuyorum buraya. Parçanın ortalarında giren elektronik riff'e özellikle dikkat.

3-) Kahuna Futbol Kulübü (iğrencim)'nden Hayling var sırada. 2 satırlık sözü var şarkının toplamda ama müzik her şeyi anlatıyor bence.

4-) Son olarak da yanlış hatırlamıyorsam Radyo Eksen ya da Sourberry'de dinlediğim bir Jens Lekman parçası. Adamın diskografisi 1 yıldır bilgisayarda duruyor ama bir kere bile açıp dinlememişim sanırım, ironik.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...