Yeni Yıl Mesajı

Takip ettiğim podcastlerden biri 2009'la ilgili yorum yaparken şöyle bir cümle kurmuştu: "2009 was a year not to be enjoyed but to be endured." Katılmıyorum desem yalan olur.

İlginç bir şekilde başıma gelen hem en güzel hem de en kötü şeyler 2009'a denk geldi. Alamet'e giriş, ailenin boşanması, blogun şekli şemalinin oturması, Avaz, kendi evine çıkma falan derken oldukça ilginç bir sene yaşadım işin aslı. Dönüp bakınca hem pişman olunacak hem de övünülecek şeyler yapmışımdır bir kez daha; övünçlerim bana kalsın kırdığım potları siz söyleyin. Tabi en önemlisi, yıl biterken fark ettiğim kadarıyla kendimi en çok bu sene geliştirdim. Bunun sebebi "nasıl geliştireceğimi öğrenmek" midir yoksa başka bir şey midir bilmiyorum. Üstteki cümleyi kurmam ise bana sadece egomu hala törpüleyememiş olduğumu hatırlatıyor.2010:

- Daha huzurlu bir yıl olsun. Siyaset tartışmaları, açılım, Davos, şu bu derken 2009'da yeterince gerildik bence. Daha da germek yerine biraz yumuşatmak gerek.
- Sağlık, mutluluk falan standart dilekler zaten.
- Kendime düzgün bir okul yılı diliyorum, en zor iki okul döneminden biri geride kalmak üzere; diğeri de tam önümde duruyor, ikisini de atlatırsam çok güzel olacak.
- Pazarlama, pazarlama, pazarlama.
- Başlamak istediğim projeler, hobiler vesaire var, hani biraz da vakit olsa fena mı olurdu.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...