Microsoft & İkoncan Aşkı

Yanlış hatırlamıyorsam geçen hafta rastladım bu reklama okulda; daha öncesinde de bir süredir duruyordu diye tahmin ediyorum.

Görmüş olduğunuz iki reklam; okulun işlek sayılabilecek bir yerinde konumlanmış iki panoda yer alıyor. "Daha orijinal bir öğrenci nasıl olabilirim" ve "Daha orijinal bir ikoncan nasıl olabilirim" başlıklı reklamları fark ettikten sonra, birer fotoğraf alıp burada değinmemek olmazdı.

"Daha orijinal bir öğrenci nasıl olabilirim" konsepti kötü olsa da yine kendini az çok kurtarıyor gibi. Ancak, birisi lütfen bana "Daha orijinal bir ikoncan nasıl olabilirim" konseptini açıklayabilir mi? Hayır, "ikoncan" kafasından destek alınacaksa hedef kitlede yer alan insanların böyle bir şeye ihtiyaçları yok kesinlikle; trendsetter olmasalar da oldukça önde gidiyorlar. Zaten diğer kitlenin "ikoncanları" pek de takdir edeceğini sanmıyorum.

Hayır, temel gerçek göz ardı ediliyor: "İkoncanları"  (ikoncan ne ya?!) takip eden insanlar bile onlarla özdeşleştirilmekten hoşlanmıyor; siz niye inatla bu olmayan damardan gitmeye çalışıyorsunuz?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...