Gelişmeler

Vize döneminin en acılı günlerini  yaşıyorken günlerce çalıştığı Fransızca sınavından 60,5 aldığını öğrenerek hüzüne boğulan bendeniz; daha bunun acısını atlatamamışken yarın sabah yapılacak olan Çeviri Teorisi dersine tabiri caizse itler gibi çalışmaktayım. Bu sürecin ne zaman son bulacağı, ne zaman rahatlayacağımız henüz meçhul ama arada tek tük takip ettiğim, beğendiğim şeyleri paylaşmayınca hem kendime hem de size ayıp etmiş gibi hissediyorum; bu nedenle kısa kısa birkaç şey verelim.

  • Cuma akşamı Taksim Haymatlos'ta Jülide Özçelik konseri var. Kendisi Bilgi Caz mezunu, 2008'de ise Jazz İstanbul isimli bir albüm çıkarttı; ağırlıklı olarak Türk kültüründen şarkıları caz standartlarına göre yorumlayan bu güzel sesli ablamızın konserinin bilet fiyatları 10 TL; gidilip görülebilecek bir şey, detaylar Facebook'ta.
  • Cumartesi sabahı ise Cevahir AVM Kahve Dünyası'nda Kariyer Kahvesi buluşması var. Bu hafta gerçekleşecek olan buluşmanın önemi ise, alanının duayenlerinden Uğur Özmen'i misafir etmesi, dolayısıyla bir şekilde katılmak lazım.
  • Haberini aldığıma en çok sevindiğim şeylerden biri ise biraz alakasız oldu: 23 Aralık'ta Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da bir Chopin gecesi düzenlenecek. 2010'un, Chopin'in 200. doğum yıldönümü olduğu için pek çok etkinliğin sahneleneceği özel bir sene olması bekleniyor. 23 Aralık'ta ise bu seneyi karşılama niyetiyle bir konser düzenlenecek, yine Polonya'dan Szczepan Konczal, Chopin eserlerini çalacak. Öğrenciye 5 TL olan bu konseri kaçırmamakta fayda var.
Şimdilik bu kadar, daha renkli içerikleri de denk geldikçe sunacağım ama biraz izninizi istiyorum mecburen. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...