Cüneyt Devrim Boğaziçi'nde!


Bugün Boğaziçi Üniversitesi İşletme Kulübü'nün düzenlediği Market Code pazarlama seminerleri kapsamında Viral Pazarlama kavramını anlatmak üzere Project House kurucu ortaklarından Cüneyt Devrim konuk oldu okula. Kavramları birbirinden tamamen ayırarak gerek Buzz Marketing'i, gerekse Viral Marketing ve WOMM'u oldukça güzel bir şekilde açıkladı kendisi. Açıkçası kafamda pek de açık nokta kalmadı gibi gözüküyor, arada gözümden kaçmış bazı eski viralleri de seyretme olanağı bulduk ve gerçekten tatmin edici bir sunum oldu.


Naçizane tek eleştirim şudur: Türk viral örneklerine biraz daha fazla yer verilebilirdi belki diye düşünüyorum; ama bu haliyle de gayet güzel bence.

- Diesel XXX viralinin Cannes Cyber Lions'da Gold aldığını bilmiyordum ben, yeteri kadar takip etmiyormuşum demek ki


- Güzel, aslında tanıdık bir noktaya da parmak bastı Cüneyt Devrim: İnternette bir videoyu 100 kişi seyrediyorsa, bu 100 kişinin 10'u o videoyu paylaşıyor. Video yaratma işine ise o 100 kişiden sadece 1'i girişiyor. Önemli sayılar, akılda tutmakta fayda var.

- Dijital doğanlar / dijital göçmenler kavramlarının bu kadar yaygınlaştığını bilmiyordum ben. Sene başlarında Newsweek Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli'nin katıldığı bir toplantıda karşımıza çıkmıştı ilk, bu hafta okuduğum Mayıs 2009 tarihli bir makalede de karşıma çıktı bir kez daha. Kendime not: Kavramların nereden çıktığını, kimin çıkardığını ve tam kapsamlarını öğrenmekte fayda var.


- İşletme Kulübü'ne de naçizane bir tavsiye: Virali yaptınız, süper oldu; artık dijital pazarlama kategorisine de yer verilen seminerler düzenlerseniz mis gibi olacak.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...