Mehmet Turgut Gerçekleri
Bir zamanlar sadece bir DeviantArt ve FotoKritik profiliyken çok kısa sürede parlayan, medya dünyasının ağır top dergileri için kapak çekimleri yapmaya başlayan bir fotoğrafçı Mehmet Turgut. "Ben onun bebekliğini bilirdim" demek için değil bu; aksine bu ismin nasıl bu kadar hızlı bir şekilde büyüdüğünü anlayamamak rahatsız ediyor beni.

Nasıl bir karakteri olduğu, vesairesini bir kenara bıraktım; ilk rastladığım günden beri yaptığı şeylerden memnuniyet duymuyorum. Ortada kimsenin deşmediği bir anomali olduğunu hissettiğim için, kendisiyle ilgili yapılan yorumları, yazılan yazıları da takip etmeye çalışıyorum genelde.

Bu hafta, bu çabanın sonuca ulaştığı hafta oldu diyebilirim.

Dün fark ettiğim; ama 31 Ağustos tarihli bir yazı var, buradan okuyabilirsiniz. Oradaki görsellerden bir kısmını paylaşacağım zaten; hiçbir şey değilse Mehmet Turgut'un neyi nasıl çaldığına dair kapsamlı bir fikir veriyorlar. Esinlenme diyemiyorum; açık bir şekilde esinlenmelerden daha fazlasıyla karşı karşıyayız. Konuyla ilgili Meren de başarılı bir yazı yazdı; onu okumanızı da isterim. Çünkü açıkçası, Mehmet Turgut gerçeklerinin olabildiğince çok kişiye ulaşmasını canı gönülden isterim.


Daha fazlası Meren'in yazısının yorumlarında yer alıyor, bir göz atın derim.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...