Mimlenmekteyiz v.1


Dinan beylerin beni mimlemesi üzerine, çok sevdiğim anket doldurma işine giriyorum. Dünyanın bütün anketlerini serin önüme, hepsini dolduracağım.

En son mimleme olayını deviantart'ta yapmıştım (böyle diyince çok sanatsal, çok süper bir insanmışım gibi oldu, değilim.); burada da yapalım bakalım. Bu daha çok blogla alakalı oldu, daha kişisel mimlemeleri de bekliyorum elbette.


- Hangi şehirde yaşıyorsun?

İstanbul, doğma büyüme.

- Mesleğin?

Son 15 yıldır öğrenciyim, 16. yılıma giriyorum.

- Blog yazma kararını nasıl aldın?

İlk başlarda sadece 3-5 kişisel şey paylaşırım diye almıştım. Sonra yazılarımı paylaşayım dedim, sonra tekrar kişisel bir şeyler paylaşmaya karar verdim. Son 9 aydır da sevdiğim ve yazdığım şeyleri paylaşıyorum.

- Ne kadar süredir blog yazıyorsun?

Aktif olarak bakılırsa 9 aydır; ama bu sitenin de temelini oluşturan yigitarda.blogspot.com'da 2005'ten kalma yazılar var; hatta sağdaki arşiv bölümünden siz de ulaşabilirsiniz, 15 Temmuz'muş.

- Blogunu hangi sıklıkla ziyaret edersin?

İnternete erişebiliyorsam gün içinde birkaç defa ziyaret ederim, yeni yorum geldiğini öğrenirsem ona göre daha sık elbette.


- PC açıldığında blogunu açmak kaçıncı sıradaki iştir?

4-7 arasında değişiyor genelde; takip ettiğim siteleri kontrol etme konusunda belli bir düzenim yok, bazen durup dururken blogu ilk sırada açabiliyorum.


- Başka bir blog sayfasında görüp aldığın bir şey ya da gittiğin bir yer oldu mu?

Hmm. Aldığım bir şey pek olmadı da gittiklerim olmuştur sanırım; bilemedim şimdi. Tavsiye üzerine müzik download ediyorum o sayılmaz mı?

-Bloğunda hangi konulardan bahsetmek seni mutlu eder?

Valla her şeyi yazıyoruz gördüğünüz üzere, o yüzden de bilemiyorum. Reklamlar, dijital çağ ve müzik yakın dönem favorilerim arasında.

-Blo glarda gördüğün diğer blog arkadaşlarını eklemekte seni cezbeden ne olur?

"Food for thought" denen şeyi sağlayabiliyor olmaları, zihinsel kıvılcımlar oluşturabilmeleri, içeriğinin ilgi çekici olması. Karı karı karı dememi bekliyordunuz değil mi?

- Blog aracılığıyla para kazanma fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Reklam haberi basmayacağıma, 1 tane Google Adsense reklamı koymanın da bana aylık geliri bir sakız parası olacağına emin olduğum için; şu sıralar pek düşünmüyorum. Ama isterim tabi sadece blog yazsam da aylık 5-6 milyar para kazansam.

- Blog arkadaşlarınla buluşma, biraraya gelme fikrine ne dersin?

Hoş olur tabi de, muhabbetim olan çoğu bloggerla az çok görüşmekteyiz zaten yüz yüze. Ha tabi pek çok farklı insanla buluşmak, fikir paylaşmak da ayrı güzel olurdu orası doğru.

- Bu soruları kimler cevaplasın?

Pekala RSS Feedlerime bakıyorum.

Bu soruları Şabloncu Kürşat, Roxanneth Aybüke, Osman Ağbi Nağme, Burcu ve Yavuz Selim cevaplasınlar. Tabi eğer isterlerse. Bence isterler.

Bu soruları sevmedim, daha feci sorularla karşınızda olacağım önümüzdeki haftalarda.

Görsel de deviantart'tan, klik klik.

edit 1: Cem Berk'i de mimliyorum ulan.

edit 2: Bu anketleri toplayıp sonra kullanacak kişiye sevgiler.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...