2 hours and 16 minutes of solitude: Battlestar Galactica

Dün, Avaz Avaz'ın sitesinde haberini girmiştim zaten, "Battlestar Galactica 4. sezonun soundtracki geldi" diye; hem de birkaç gün geç keşfettiğim için üzülmüştüm kendi kendime. Şu anda albümü baştan sona ilk defa dinleme fırsatını elde ettim, büyülendim.

Battlestar Galactica'nın, ya "of çok süper" ya da "çok kötü ya" diye iki keskin seyirci kitlesi bulunuyor büyük ağırlıkta. Açıkçası "çok kötü ya" diyenler için de tutup "kişisel beğeni" diyemiyorum, çünkü dizi fazla iyi naçizane fikrimce.

4. sezonun soundtracki, zaten dizide karşılaştıkça efsane olacağını belli ediyordu bence kesinlikle; müziğin yer aldığı her sahnenin etkisi kat be kat artıyordu. Albüm kayıtları yapılırken de pek çok düzenleme / değişiklik yapılmış haliyle, bunu en açık bir şekilde Kara Remembers parçasında görmek mümkün.

Klasik müzik ile tam adını koyamadığım ama şimdilik "epik müzik" diyeceğim (ve sizin de muhtemelen anlayacağınız) türü birleştiren, ortaya harika işler çıkartan Bear McCreary, bu soundtrackte de yer yer ağlatan, yer yer gaza getiren tarifi imkansız besteler yazmış.

Abartıyorum belki; ama bir Battlestar fanı olarak bence az bile söylemekteyim an itibariyle.

Kara Remembers, çok iyi.

http://fizy.com/s/184h7nRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...