Müzik dostu Rijkaard

Bu hafta yoğun geçebilir benim için, o yüzden blogda çok fazla yazı görememe ihtimaliniz var; arada tam tersi de olabilir elbette:)

Bu haberi de Milliyet'ten alıntılıyoruz:)


Barcelona’yı çalıştırdığı yıllarda bütün oyunculara müzik kültürü aşılayan dünyaca ünlü teknik adamın, sarı-kırmızılı futbolculara da kendi felsefesini öğretmeye çalışacağı bildirildi. Evinde çok büyük bir koleksiyonu bulunan Rijkaard’ın galibiyetlerden sonra Nirvana’yı, yenilgilerde ise yaşadığı stresten uzaklaşmak için hard rock türü müzikler dinlediği kaydedildi. Hollandalı çalıştırıcının kendi ifadesiyle hayatını değiştiren müzik grubunun ise İngiliz Pixies olduğu biliniyor. Rijkaard, Pixies’in en çok Doolitle albümünü beğeniyor. Tecrübeli teknik adamın en fazla sevdiği grup ise 70’li yıllarda çok popüler olan Sex Pistols...
Barcelona’da Şampiyonlar Ligi kupasını kazandıktan sonra sabaha kadar Morrissey ve The Smiths grubunun en çok sevdiği şarkılarını dinleyen Rijkaard, galibiyetlerin ardından coşkulu müzikler yerine slow türü tercih ediyor. Kazandığı maçlardan sonra genellikle Nirvaya’yı dinleyen Galatasaray’ın hocası, efsane grubun en çok, “Unplugged in New York” çalışmasını beğeniyor.Adam Smiths falan dinliyor yahu, yerim onu ben.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...