Simplicity

Uzun zamandır "finaller bitsin bir sürü yarım kalan işi sonuca erdireceğim, blogu değiştireceğim, şu da bu da..." falan gibi sözler sarf ediyordum. Yarın son finalim var; ve procastrination denen olayın bokunu çıkartmış bir insan olarak oturdum dün gece blogun tasarımını değiştirdim. Yetmedi RSS feed'i Feedburner'a çevirdim; üye olunuz derim. Yeni tasarımda arama bölümü de varmış sağ üstte; o da çalışıyor ve çok güzel oldu.

Güzel gözüken bir blogun insanları ilk raddede etkilediğinin farkındaydım; ama kim söylemişse doğru söylemiş: "Sadelik güzeldir." diye. Okuması rahat, takip etmesi güzel, ferah ferah bir blogumuz oldu şimdi. Çerçeveler de yanlara doğru iyice uzandığı için herhangi bir resmin, ya da bir youtube videosunun taşma ihtimali yok gibi gözüküyor.

Yeni hafta yeni başlangıç, dönem de bitiyor ve staj başlıyor. Elimde de okunmayı bekleyen 800 tane brainfood var, bu site önümüzdeki haftalarda bol şenlikli olacak anlayacağınız üzere. Yapılması gereken de onlarca iş var; ama yeter ki dönem bitsin, bir sürü problemle başa çıkmaya hazırım ben.

Emre'nin kullandığı, beyaz arka fon üzerinde yeşil bir elmanın durduğu bir görsel vardı; Simplicity adında. Bu yazıyı da o görselle sonlandırmayı düşünüyordum ancak bulamadım şimdi.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...