Sıfır KM - Albüm


Depar'dan bulabilirsiniz. Bence indirmenin yanı sıra albüm olarak satın da alırsanız çok hoş olur.

İlk defa Masstival'da seyretmiştim Sıfır KM'yi. Beklenti ÇOK yüksekti konserden önce, ki gerçekten de karşılamak bir yana, konserin en enfes performanslarından birini sergilemişlerdi. Tabi çoğu insan gibi "Albüm çıksa da orgazm ola ola dinlesek" diye düşünmüştüm.

O albüm geldi.

Gerçekten de "Artık konser değil de albüm" fikrini vermek için mi yapmışlar bilmiyorum; ama "Albüm" ismini verdikleri albüm Haziran ayı içinde piyasaya sürüldü. Progresif / Hard rock tınılarında gezinen albümün çok deli olduğunu söylemem lazım (ekleyeyim, bu bir albüm eleştirisi değil).

Zalim, Yas ve Med-Cezir'in bu yeni yorumlarını dinlemek büyük zevk, özellikle de Zalim, "Biz olduk abi" dedirtecek kıvamda yorumlanmış; her yerde dinlemek dinletmek gerek.

Bence daha önemlisi ise, bu albümde dinleme şansı bulduğumuz iki parça: "Rahat Bırak" ve "Meraklı". Yüzbinlerce kolpa, "Türkçe Rock" sınıflandırması altında dinlediğimiz şarkıdan sonra, Kramp - Lan N'oldu gibi has Türkçe Rock kategorisine yerleştirebileceğimiz, yardıra yardıra giden 2 tane parçayla karşılaşmak beni ciddi ciddi mutlu etti diyebilirim. Hadi "Meraklı" o kadar süper bir parça değil; ama "Rahat Bırak", Kramp, Objektif vs. dönemine denk gelseydi bir kült olabilirdi. Şimdi o kadar popüler olamayacakları için zor gözüküyor; ama bence yine de kült olabilir.

Sonuç olarak, tertemiz, taptaze, mis gibi bir albüm olmuş. Her bünyeye hitap etmiyor elbette; ama bir şans vermeye kesinlikle değer, pişman olma ihtimaliniz yok gibi bir şey.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...