Recommended Friends: One Love 2009

Mutual Friends: 150.


Yahu cidden, bu kadar mı çok tanıdık çıkar bir festivalde. Ciddi ciddi oturup sayı hesaplamadım elbette; ama farklı kesimlerden, yer yer çok alakasız olmak üzere bir sürü insanla karşılaştık o kalabalık arasında.

Festivalle ilgili bir şeyler söyleyeyim diyorum; ama düz adam misali festival katılımcısı olup çimlere oturmak ve Röyksopp seyretmek dışında bir şey yapmadım, o yüzden geyik çevireceğim.

Portecho oturmuş, kendileriyle ilgili çok pozitif görüşlerim yok aslında; ama söz konusu müzik ve sahne performansı ise oldukça büyük oynadıklarını söyleyebilirim. Yolu açmalarının yanı sıra yaptıkları işlerin hala kariyer başlangıcı niteliğinde olduğunu, bir aksilik olmazsa daha uzun seneler adlarını duyacağımızı iddia ediyorum.Röyksopp için Emre Aydın adlı güzide arkadaşımın görüşlerini de katarak bir şeyler söyleyeceğim. Öncelikle son albümden Vision One deli bir parçaymış, bunu belirterek gireyim. Az çok takip edenler ses sisteminin çok problemli olduğunu okumuştur zaten. Grubun sahne performansı muazzamdı, setlistten de oldukça memnun kaldım; ancak şarkı sıralaması belki de olması gerektiği gibi değildi. Ağır sayılabilecek kafalarda bir şarkıyla giriş yapmaları, seyirciyi kopartabilecek Vision One gibi bir parçayı en başta harcamaları ve cabası. Yine oldukça memnun kaldığımı söylemeliyim.
Santralistanbul bir festival için oldukça güzel bir mekan olsa da özellikle de ikinci gün kapasitesi kurtarmadı, bütün bunların da göz önüne alınması lazım elbette festival düzenlerken.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...