Kolpalıkta sınır yok: Kivvi

Yurtdışında tutan bir şeyi hemen lokalize edip, Türk piyasasına kakalamak, yurdum insanının "kolay para" felsefesini en güzel özetleyen eylemlerden biri. Gün geçmesin ki bir arkadaşlık sitesinin, yeni bir satış yönteminin ya da bir fikrin Türkçe versiyonu piyasaya sürülmesin.

Geçtiğimiz günlerde bir blog başlığında görmüştüm (kim hatırlamıyorum, özür.); Twitter'ın ".tr" uzantısını satın alıp "Türkçe Twitter" diye site açmış adamlar. Twitter'ın böyle bir domaini kaptırması büyük rezalet, eğer Türkiye piyasasına açılmayı planlıyorlarsa çok güzel para ödeyeceklerdir diye tahmin ediyorum. "Orijinal" Twitter'da SMS ile tweet'lemek 3 kontör iken bunda yanlış bilmiyorsam 4 kontör. Süper fikir, aynen devam.

Bu yazıyı yazmama sebep olan haber ise yine konuyla doğrudan alakalı. "Omegle" diye bir site vardı, tamamen rastgele insanlarla karşıdakinin kimliğini, nickini (=Stranger) bilmeden chat yapabiliyordunuz. Çok basit bir fikir olmasına rağmen ciddi anlamda tuttu, yapan kişi de 18 yaşındaydı sanırım ve o da inanamamış zaten sitenin bu kadar tutmasına. Tabi bunda "Genç Türk neslinin" siteye hücum etmesinin de etkisi büyük. Sonuç olarak, sivri zekalı birileri bu siteyi de alıp hemen yerelleştirmiş, "Kivvii" diye bir site açmış. Sitenin linkini bile vermiyorum, yanlışlıkla buradan gidip hit yaptırmayın adamlara diye; sonuçta ucuz çıkarlar doğrultusunda hareket edilmekte. Üstüne üstlük Türk genci, İsveç'li liseli hatunlarla Omegle'de tanışmak varken diğer kıllı Türk erkekleriyle tanışmak için niye gelsin ki Kivvii'ye.

Tutarsa oturup ağlarım elbette; ama hiç sanmıyorum açıkçası tutacağını.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...